ebook Polska na globalnej szachownicy - Adam Balcer,Kazimierz Wóycicki

Polska na globalnej szachownicy

Najważniejszym wątkiem książki jest perspektywa regionalna: analiza szans rozwojowych Polski jako członka wspólnoty europejskiej i ocena czynników, które będą określać możliwości wykorzystania tych szans. Podstawowym zaś czynnikiem jest umiejętność włączenia się w istotne, wręcz fundamentalne sfery działań podejmowanych przez Unię Europejską: w dziedzinie wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony, w sferze energii, w zakresie problemów demograficznych i migracji, przed jakimi stanął „Stary Świat” oraz wobec skali globalnego przemieszczania się centrów gospodarczych, które będą decydować o przyszłym ładzie światowym. „Jaka będzie sytuacja Europy, taka będzie sytuacja Polski” – celnie piszą Autorzy w konkluzji. prof. dr hab. Wojciech Kostecki, Dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Konfliktami

Dodaj komentarz


Książka może być ciekawa dla niejednego czytelnika zainteresowanego problemami Ameryki. Mamy tu bolesny problem - otyłość, relacje z imigrantami i relacje rodzinne. Humoru też nie brakuje (głównie czarnego).

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 16:54


I może wreszcie co tęższe czytelniczki zrozumieją, że kilka(naście) kilogramów więcej od "ideału" to nie jest katastrofa, a po prostu ich cecha, a tak naprawdę ważna jest radość życia i wnętrze. I nie mówię tu o organach. Nie wspominając o tym, że tak dobrze napisanej książki nie czytałam już dawno.

Aleksandra Skibińska - 18 kwietnia 2013 13:57

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj