ebook Pies Baskerville'ów - Arthur Conan Doyle

Pies Baskerville'ów

Pies Baskerville'ów (ang. The Hound of the Baskervilles) – powieść detektywistyczna sir Artura Conan Doyle'a, wydana w marcu 1902 (wyd. pol. 1903). Jedna z najsłynniejszych pozycji, należących do cyklu opowieści o detektywie Sherlocku Holmesie. Jej akcja rozgrywa się na ponurych wrzosowiskach hrabstwa Devon.

Dodaj komentarz


Ciekawe połączenie kryminału i fantastyki z dodatkiem nauki języków. Wspaniała historia napisana przez Artura Conana Doyle, oczywiście o cudownym detektywie Sherlocku Holmsie. Niesamowitym dodatkiem jest część fantastyczna, to jest niesamowity pies czy może bies, który zabija członków pewnej rodziny. Na koniec oczywiście sławny detektyw rozwiązuje zagadkę i ratuje od śmierci pewnego człowieka. Dodatkowo tekst jest napisany w dwóch językach, co pomaga uczyć się angielskiego w łatwy i przyjemny sposób.

Tralalalalalala - 29 czerwca 2013 00:53


Kiedyś zaczytywałem się w opowieściach o Holmesie. Większość z nich podobała mi się. „Pies Baskerville'ów” jest jednak nieco odmienny. Oprócz standardowej, kryminalnej historii mamy tu mroczny klimat i elementy grozy. Wprawdzie wszystko na końcu ma racjonalne wytłumaczenie, ale „po drodze” nic nie jest pewne. Ta konkretna książka ma jeszcze jedną zaletę – zawiera opowieść w oryginalnym języku. Polecam nie tylko tym, którzy się uczą.

Dark Noise - 20 czerwca 2013 08:52


Pies Baskerwillów jest historią wspaniałą sama w sobie. Możliwość wykorzystania jej jako narzędzia do nauki języka, jest jak dar od bogów :P

Aleksandra Skibińska - 6 kwietnia 2013 16:31

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj