ebook Angielski w podróży - Katarzyna Frątczak

Angielski w podróży

„Angielski w podróży” stanowi must have każdego, kto chce doskonale poznać słownictwo związane z podróżowaniem. Samouczek przyda się nie tylko turystom, stanie się doskonałą pomocą także dla maturzystów i studentów przygotowujących się do egzaminów. Autorka ze swadą wspomina swoje własne doświadczenia podróżnicze, przeprowadza nas przez niuanse słownictwa i przybliża najbardziej niezbędne w danych sytuacjach frazy. Dzięki samouczkowi poradzimy sobie w samolocie, na lotnisku, dworcu czy w komunikacji miejskiej. Samouczek zapozna nas nie tylko z teorią podróżowania. Dzięki niemu sami także wyruszymy w językową podróż i na rozmaite sposoby przećwiczymy wszystkie wyrażenia niezbędne za granicą. Ciekawostki podróżnicze, teoria oraz praktyka przygotowane są w sposób różnorodny i absorbujący uwagę czytelnika. Zagadnienia opracowane są tak, by angażować wszystkie zmysły uczącego się, a tym samym bardzo dobrze utrwalić wiedzę.

""Angielski w podróży"" zawiera barwnie opisane sytuacje, z którymi najczęściej możemy spotkać się próbując poruszać się za granicą, słownictwo i zwroty, których znajomość bardzo ułatwi lub wręcz umożliwi nam odnalezienie się w owych sytuacjach, ciekawe i różnorodne ćwiczenia utrwalające brzmienie, zapis oraz praktyczne posługiwanie się zdobytą wiedzą.

Samouczek w wersji elektronicznej ma dużą wartość. Zaletą posiadania go jest możliwość sprawdzenia niezbędnego nam w danej chwili słownictwa w każdym miejscu poprzez odczytanie pliku pdf np. w telefonie. Na użytek domowy fragmenty samouczka można wydrukować - będzie to przydatne szczególnie osobom chcącym rozwiązywać w wygodny sposób ćwiczenia pisemne. 

„Angielski w podróży” to kompletny zbiór wiedzy językowej niezbędnej nam za granicą i jednocześnie pierwsza z części serii „Angielski na wakacje”, która za rączkę poprowadzi nas przez trudy odbywających się w języku angielskim wizyt lekarskich, rozmów z kelnerem, sprzedawcą, recepcjonistą czy plażowiczem. Zapraszamy do wspólnej nauki i zapoznania się z całą kolekcją.

Dodaj komentarz


Chyba przedmówczyni źle zrozumiała ideę tej książki. Nie chodzi o czytanie w podróży (choć oczywiście można) tylko o tematykę tej pozycji. Zawartość świadczy sama o sobie. Książka zawiera materiały związane z podróżowaniem (jak się porozumiewać podczas podróży, zwroty i słówka związane z wypoczynkiem zakwaterowaniem, wyżywieniem, itp.). Kiedyś takie pozycje były określane mianem rozmówek i idealnie spełniały swoją rolę. Ta pozycja tylko naśladuje pierwowzór (moim zdaniem).

Dark Noise - 28 czerwca 2013 06:43


Tyle czasu marnuje się bezczynnie nic nie robiąc w samolocie, pociągu czy nawet tramwaju. Ja postanowiłam wykorzystać ten cenny czas i pouczyć się języka angielskiego. Polecam serdecznie ten podręcznik, ponieważ jest przystępnie opracowany , dobry do indywidualnej nauki, ja dzięki niemu zrobiłam spory postęp językowy. Niestety zwroty i słówka w nim zawarte dotyczą tylko podróży , hoteli , restauracji i związane są głównie z taką tematyką, ale która oczywiście jest niezbędna do każdej pracy.

Tralalalalalala - 23 czerwca 2013 22:32

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj