ebook Gdy słońce było bogiem - Zenon Kosidowski

Gdy słońce było bogiem

Opowieści o dziewiętnastowiecznej fascynacji odkryciami archeologicznymi w krajach egzotycznych. Informacje dotyczące historii i kultury starożytnych Sumerów, Egipcjan, Azteków czy mieszkańców Pompei przeplatają się z fabularnym opisem przygód pierwszych odkrywców, wśród których byli nie tylko naukowcy, ale też awanturnicy żądni skarbów i sławy.

Pierwsze wydanie Gdy słońce było bogiem ukazało się w 1956 roku. Książka szybko zyskała rzesze miłośników, była wielokrotnie wznawiana i osiągnęła łączy nakład blisko pół miliona egzemplarzy. Wychowało się na niej kilka pokoleń czytelników, wśród nich wielu przyszłych archeologów, historyków i pasjonatów starożytnych kultur.

Dodaj komentarz


Tak naprawdę to dość stara książka. Dobrze, że wznowiona. Ciekawe spojrzenie na dawne religie z racjonalnego punktu widzenia. Poglądy Kosidowskiego są bardzo kontrowersyjne. Jego "Opowieści biblijne" i "Opowieści ewangelistów" były swego czasu głośne.

Cezary Kolczuga - 17 kwietnia 2013 21:40


"Gdy słońce było bogiem" to nie tylko opowiastki. Jest to niesamowity zbiór wiedzy - fascynującej, ciekawie podanej i w akurat takiej ilości, jaką jesteśmy w stanie "przetrawić". Niektóre opowieści są wspaniałe, inne nudne, ale w każdej jest coś ciekawego.

Aleksandra Skibińska - 17 kwietnia 2013 21:34

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj