ebook DROGA JEZUSA. Ewangelia według Łukasza, przekład współczesny - L.M. Book,Św. Łukasz

DROGA JEZUSA. Ewangelia według Łukasza, przekład współczesny

 

Sprawdź, co ma do powiedzenia człowiek, który ok. 50 roku naszej ery został wyznawcą Jezusa, a następnie zebrał i spisał relacje naocznych świadków Jego życia, śmierci i zmartwychwstania. Jego opowieść – znana dziś jako Ewangelia Łukasza i będąca częścią Biblii – zmieniła życie milionów ludzi. Może zmienić także twoje!

 

INFORMACJA O PRZEKŁADZIE

Łukasz żył w pierwszym wieku naszej ery i pisał w języku greckim. Niniejsze tłumaczenie Ewangelii Łukasza opiera się na greckim tekście Novum Testamentum Graece, wyd. 27 i należy do tzw. przekładów dynamicznych. Koncentruje się nie tyle na dokładnym odzwierciedleniu oryginalnej formy gramatycznej i konstrukcji zdań, co na wiernym oddaniu sensu oryginału we współczesnym języku polskim. Dzięki takiemu podejściu przekaz Łukasza jest tak samo naturalny i zrozumiały dla współczesnych polskich czytelników, jak grecki oryginał był dla czytelników w pierwszym wieku.

Dodaj komentarz


Ewangelia Św. Łukasza uchodzi za najbardziej elokwentną ze wszystkich. Dużo miejsca jest w niej poświęcone na opis miłosierdzia Jezusa oraz na rolę kobiet w szerzeniu słowa bożego. Dobre tłumaczenie czyni lekturę jeszcze bardziej przystępną niż inne wydania.

Artem - 29 marca 2013 18:36

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj