ebook Pierścień I Róża - William Makepeace Thackeray

Pierścień I Róża

William Makepeace Thackeray, Pierścień i róża czyli historia Lulejki i Bulby z rysunkami autora pantomima przy kominku dla dużych i małych dzieci, Warszawa 1984

Dodaj komentarz


Pamiętam tę bajkę jeszcze z dzieciństwa, nie jest ona bardzo popularna, ale pomimo tego uważam, że jest ona bardzo przyjemna i idealna dla dzieci, szczególnie tych młodszych. Jest to naprawdę magiczna opowieść, która spodoba się każdemu. Dodatkowo mamy tu do czynienia z jedną z najbardziej romantycznych historii dla dzieci. Myślę, że to świetna pozycja do poczytanie dzieciom przed snem. Dodatkowo nie ma w niej wulgaryzmów, ani niczego złego.

Tralalalalalala - 30 czerwca 2013 15:56


Nie spodziewałem się, że autor „Targowiska próżności” wykoncypuje taką fajną baśń. Tytułowy przedmiot i kwiat są magiczne i wokół nich jest zbudowana cała historia. Charaktery bohaterów są niestety nieco uproszczona, ale mamy tak w większości baśni. Swego czasu utwór został zaadoptowany do wersji filmowej i 5-odcinkowego serialu TV (reżyserował Jerzy Gruza a jedną z ról zagrała Katarzyna Figura). Warto poznać tą oryginalną historię.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 13:38


Niektórzy może pamiętają emitowany namiętnie przez TVP, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, polski serial. Tu mamy okazję na spotkanie z papierowym oryginałem. To ciepła historia o perypetiach sercowych księcia Lulejki i Bulbo. Nie brakuje tu magii i dobrego humoru. Całość czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Powieść nie epatuje zbędna przemocą i wulgaryzmami. Polecam młodszym i starszym, jeśli zechcą przeczytać cos spokojniejszego.

YoAnna - 28 maja 2013 20:11

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj