ebook Dawid Copperfield - Karol Dickens,Charles Dickens,przeł. Wilhelmina Kościałkowska,przeł. Cecylia Niewiadomska

Dawid Copperfield

"Dawid Copperfield" to słynna powieść Karola Dickensa opowiadająca historię od narodzin tytułowego bohatera aż do jego wieku dojrzałego. Wiele wątków z tej powieści Karola Dickensa ma ewidentny charakter autobiograficzny.

 

Dodaj komentarz


Wspaniała powieść znanego wszystkim pisarza Charlesa Dickensa, na jej podstawie nakręcono również film. Głównym bohaterem książki jest tytułowy Dawid Copperfield, który na naszych oczach dojrzewa. Jest to niezwykle emocjonująca opowieść, która zabiera czytelnika w magiczny świat, jakiego nie znajdziemy w żadnej innej książce. Dickens nie bez powodu zyskał sławę. To jest jedna z tych książek, które powinno się znać i jest to pozycja w pełni na takie miano zasługująca. Polecam.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 01:47


Sentymentalna, liryczna podróż w czasie do wiktoriańskiej Anglii. Piękna opowieść o Dawidzie Copperfieldzie, który wkracza w dorosłe życie i poznaje smak dorosłości. Dickens kreuje wyraziste, barwne postacie, którym nie brakuje groteskowości i okrucieństwa, i które na długo zapadają w pamięć. Historia momentami smutna i tragiczna, nie brakuje jej jednak elementów humorystycznych. Dickens w całej swojej okazałości wart przeczytania i wart tego by do niego wracać.

Pharea - 8 maja 2013 09:56


Wyjątkowa książka, w pewnym momencie trudno mi było się od niej oderwać. Podoba mi się, że wraz z każda stroną, z każdym dodatkowym dniem, rokiem widzimy jak bohater zmienia swoje spostrzeżenia o otaczającym go świecie. Bardzo życiowe, fantastycznie ujęte. Wspaniale „zaprojektowani” bohaterowie, którzy są dokładnie wymyśleni i przedstawieni. Wspaniale się to czyta, można się poczuć jak dodatkowy bohater, członek rodziny.

Kolka - 7 maja 2013 21:20


Jedna z tych pozycji, która zmusza nas, podczas czytania ostatnich stron, do odkładania jej co chwilę. Tylko w ten sposób można opóźnić nieuchronny moment odczytania ostatniej linijki tekstu. "David Copperfield" ukazuje, jak wielki dar do tworzenia i opisywania postaci posiadał Dickens.

Artem - 25 marca 2013 10:32


Książka pełna emocji, opowiedziana wspaniale. Bohaterowie są wielowymiarowi a opisy nie są nudne.

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 23:01


Cudownie się to czytało. Magii książek Dickensa nie da się opisać.

Aleksandra Skibińska - 20 marca 2013 14:27

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj