ebook Spotkania z Petroniuszem - Aleksander Krawczuk

Spotkania z Petroniuszem

Petroniusz, najciekawsza postać „Quo vadis”, arbiter elegantiae czasów Nerona, wykształcony i przenikliwy. Profesor Krawczuk zetknął się z nim już w młodości – podczas wojny Petroniuszowy „Satyrikon” uratował mu życie – i zaczął identyfikować się z jego sposobem patrzenia na świat, bystrym i przekornym, dostrzegając absurdy rzeczywistości. Tak też spogląda na czasy nasze i starożytne, tropi w nich analogie i sprzeczności, demaskuje hipokryzję i zakłamanie, robi to jednak dobrotliwie i z humorem.

Dodaj komentarz


Kiedyś miałem w swoich zbiorach chyba wszystkie książki pana profesora. Ta jest nieco odmienna od pozostałych. Oprócz zajmującego wykładu o starożytności otrzymujemy coś w rodzaju zarysu osobowości (wspomnienia, poglądy i wszystko inne co się na nią składa). Intrygująca lektura.

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 07:16


"Spotkania z Petroniuszem" to powieść szczególna - opowiada historię postaci znanej nam już, lecz z prozy innego pisarza. Ponadto, według mnie, Aleksander Krawczuk opisuje swoją historię w sposób dużo lepszy. Zdecydowanie polecam.

Aleksandra Skibińska - 18 kwietnia 2013 06:36

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj