ebook Dla Ciebie wszystko - Nicholas Sparks

Dla Ciebie wszystko

Najnowsza książka niekwestionowanego króla romansu, Nicholasa Sparksa, wzruszająca opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy.

Dawson i Amanda czasy pierwszej młodości mają już za sobą. Obydwoje po czterdziestce, przyjeżdżają po latach do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb starego przyjaciela i opiekuna. Kiedyś, lata temu, byli w sobie zakochani. Amanda pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny, bliscy Dawsona należeli do przestępczego półświatka. Różnice społeczne, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nigdy nie mogło być razem. Dawson, który niegdyś niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie pogodził i żyje samotnie, pokutując za dawne winy. Amanda, obecnie żona alkoholika, urodziła czworo dzieci i pochowała jedno z nich. Losy obydwojga naznaczone są tragedią. Teraz dawni kochankowie spotykają się ponownie i pogrzebane przed laty uczucie powraca.

Dodaj komentarz


Sięgnęłam po raz kolejny po twórczość Sparksa i znów okazał się to strzał niezbyt celny. Sam tytuł może już wzbudzać obawy, jednak jak wiadomo nie zawsze jest on adekwatny do zawartości. Fabuła dość przewidywalna, brak jakiegokolwiek zaskoczenia – nie było w tej książce nic, co byłoby dla mnie jakąś nowością. Takich powieści jak ta, wiele jest na półkach księgarni. Nie warto.

YoAnna - 19 maja 2013 16:37


Zdecydowanie nie jest to Sparks w życiowej formie. Przez całą książkę próbuje obronić słabą fabułę ciekawym językiem, który jest jedynym elementem utrzymującym czytelnika przy lekturze. Jeżeli wybierasz książkę i koniecznie musi to być Sparks, to proponuję rozejrzeć się za ciekawszymi propozycjami.

Artem - 27 marca 2013 16:02


W tym wypadku nasuwają się skojarzenia z "Pamiętnikiem". Dziewczyna z dobrego domu i chłopak z nizin społecznych. Trochę przez to wiało nudą (tak jakby, jak to napisała Ailuj, autor się powoli wypalał). Ale co się dziwić? Napisał na jednym prostym schemacie kilkanaście powieści, musiał w końcu nadejść ten moment, że pomysły się zaczęły kończyć... Szkoda...

Agu - 24 marca 2013 09:43


Autor powoli się wypala. W tej książce brak pasji i ciekawej akcji. Widać, że autor niezbyt się przyłożył do wymyślenia fabuły i dopracowania szczegółów.

Ailuj - 23 marca 2013 14:56

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj