ebook Trzej muszkieterowie. 20 lat później. Tom II - Aleksander Dumas

Trzej muszkieterowie. 20 lat później. Tom II

Powieść jest kontynuacją Trzech muszkieterów, a dalsze losy jej bohaterów komplikują się, nabierając rozpędu, mimo upływu czasu.
Atos, Portos, Aramis, d'Artagnan zostali politycznymi przeciwnikami i są zmuszeni walczyć z sobą.
Zmieniła się też sytuacja polityczna XVII-wiecznej Francji.
Rządzi regentka Anna Austriaczka, natomiast miejsce Richelieu zajął ambitny kardynał Mazarin.
D'Artagnan i Portos pomagają stronnictwu królewskiemu, Aramis i Atos popierają frondę i bunt paryżan.
Pojawia się skrytobójczy mściciel Milady Winter, podążając trop w trop za czterema bohaterami.
Różnice poglądów nie wpływają jednak na przyjaźń, jaką przysięgli sobie muszkieterowie, choć z pewnością oddziałują na zawrotne tempo ich przygód.

Dodaj komentarz


Dumas był płodnym pisarzem. Przygody jego wielu bohaterów cieszyły się popularnością, więc historie były rozbudowane. Ta książka zawiera w sobie następną część historii pt. „Dwadzieścia lat później”. Opowieść o muszkieterach znanych z „Trzech muszkieterów”, z tym że dziejąca się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach ze wspomnianej wyżej książki. Mniej tu akcji, więcej intryg. Jednak w sumie niewiele się zmieniło. Przygoda nadal „rządzi”.

Dark Noise - 28 czerwca 2013 08:02


Drugi tom kontynuacji przygód muszkieterów. Autor przeniósł akcję o 20 lat do przodu. W imieniu króla rządzi regentka, a na miejscu Richelieu jest kardynał Mazarin. Inn sytuacja polityczna i knowania kardynała wymuszają inne działania. Bohaterowie już nie tacy sprawni, bo są starsi. Zamiast pojedynków mamy więcej różnych intryg. Ta "zamiana" niestety nie wychodzi na dobre powieści. Akcja się nieco ślimaczy. Trzeba czytać z uwagą aby zorientować się we wszystkim czym raczy czytelnika Dumas.

Doris - 20 maja 2013 22:08


Drugi tom kontynuacji "Trzech muszkieterów". Są oczywiście akcje, przygody, wariackie wyczyny. Trochę mało wiarygodne. Bohaterowie przecież starsi, mniej sprawni. Mnogość intryg niepotrzebnie komplikuje historię.

Cezary Kolczuga - 10 kwietnia 2013 09:16

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj