ebook Kamienie na szaniec. Krzyżacy. Świętoszek. Opracowania lektur. Streszczenie, analiza, problematyka, motywy. Gimnazjum - Małgorzata Kamińska,Barbara Konarska,Julia Biernacka

Kamienie na szaniec. Krzyżacy. Świętoszek. Opracowania lektur. Streszczenie, analiza, problematyka, motywy. Gimnazjum

Szczegółowe, rzetelne i przystępnie napisane streszczenia 3 lektur („Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza i „Świętoszka” Moliera) wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie każdej lektury zawiera również m.in.: biografię autora, plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów, wyjaśnienie znaczenia tytułu, istotne zagadnienia, słowniczek terminów, ważne cytaty, zadania sprawdzające (z kluczem odpowiedzi). Ta książka to cenna pomoc w przygotowaniu do lekcji, sprawdzianów i pisania wypracowań, niezbędna podczas powtórki przed egzaminami. Treść opracowań konsultowana z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Dodaj komentarz


Okazja do przeczytania zawsze się znajdzie. Znam jednak z autopsji jak jest się „chętnym” do czytania lektur szkolnych. Za moich czasów opracowań nie było. Teraz młodzi ludzie mają łatwiej (czasami wydaje mi się, że zbyt łatwo). Ta konkretna pozycja to opracowanie aż trzech lektur. Dziwi mnie ich dobór. „Świętoszek” to dramat sceniczny (komedia). „Krzyżacy”, wiemy, obszerna powieść historyczna. „Kamienie na szaniec” to coś w rodzaju relacji z przebiegu działań ruchu oporu. Może ma to jakieś uzasadnienie. Dla mnie to bałagan.

Dark Noise - 23 czerwca 2013 16:19


Mamy tutaj opracowanie trzech bardzo ważnych lektur szkolnych, które każdy uczeń znać powinien, ale oczywiście nie każdy miał okazję je przeczytać. W sumie zdziwiła mnie obecność "Świętoszka" wśród tych lektur, ponieważ tę książkę miałam dopiero w liceum, ale najwidoczniej czasy się zmieniają. Myślę, że książka jest warta polecenia, bo jak wiadomo "Krzyżaków" nie każdy przeczytać zdąży i nie ma w takich wypadkach jak to dobre wypracowanie, a tu mamy 3 w 1.

Tralalalalalala - 23 czerwca 2013 03:24

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj