ebook Diabelskie drzewo - Jerzy Kosiński

Diabelskie drzewo

Jonathan Whalen, syn amerykańskiego króla stali, dziedzic gigantycznej fortu-ny, przemierza świat w poszukiwaniu przygód i mocnych wrażeń. Podróże, narkotyki, ostry seks, wszelkiego rodzaju prowokacje i manipulowanie ludźmi służą mu do zakreślenia granic własnej wolności. Na pozór szczęśliwy, jest podobnie jak bohater Malowanego ptaka , całkowicie wyobcowany ze społeczności, niezdolny – mimo podejmowanych prób – do nawiązania normalnej relacji z drugim człowiekiem, jak choćby ze swoją kochanką Karen. Wszystko to powoduje, że nie potrafi wyzwolić się od wszechogarniającego poczucia samotności. Jak diabelskie drzewo, przeżywa własne życie korzeniami do góry.

Dodaj komentarz


Jak to u Kosińskiego książka pełna chaosu i erotyki. Pod tym "płaszczykiem" otrzymujemy krytykę antyspołecznej liberalnej gospodarczo Ameryki. Bez agitacji.

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 07:20


Diabelskie drzewo to powieść na wskroś prawdziwa, mimo, że jest mocno oddalona od naszej rzeczywistości. Ale to akurat szczególny atrybut prozy Kosińskiego - sprawia on, że w bohaterze nawet najdalszym od nas potrafimy dojrzeć siebie i się z nim utożsamić.

Aleksandra Skibińska - 17 kwietnia 2013 21:43

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj