ebook Zostań przy mnie - Harlan Coben

Zostań przy mnie

Megan Pierce wiedzie życie będące ucieleśnieniem American Dream: u boku męża. w domu z ogrodem i basenem, realizując się jako matka nastoletnich dzieci i żona. W jej przypadku stabilizacja nie jest jednak równoznaczna z osobistym szczęściem. Megan tęskni za swoją bujną przeszłością striptizerki w Vegas i Atlantic City, za pełnymi pożądania spojrzeniami mężczyzn, za pulsującą muzyką i migoczącymi światłami sceny. Ray Levine stał kiedyś u progu wielkiej kariery w dziedzinie fotoreportażu, niestety życie dało mu wycisk i zawodowo spadł na samo dno: pracuje jako paparazzi do wynajęcia w agencji świadczącej usługi niedoszłym celebrytom. Swoje frustracje topi w alkoholu. Broome jest detektywem, któremu nie daje spokoju sprawa zagadkowego zniknięcia przykładnego ojca rodziny, Stewarta Greena. Sprawa sprzed lat, której nie udało mu się rozwiązać. Choć niedługo przechodzi na emeryturę, wciąż prowadzi śledztwo i regularnie raz w roku odwiedza rodzinę zaginionego. Megan, Ray i Broome. Troje ludzi połączonych skrywanymi za fasadą codzienności sekretami, których istnienia nie podejrzewają nawet ich najbliżsi. Wiele lat temu w ich życiu wydarzyło się coś, co teraz może je ostatecznie zrujnować. Kolejne tajemnicze zaginięcie mężczyzny w święto Mardi Gras, dokładnie w siedemnastą rocznicę zniknięcia Greena, doprowadzi do ujawnienia łańcucha zbrodni, których nikt dotąd ze sobą nie powiązał...

Dodaj komentarz


Oj, chyba powinienem sobie zrobić przerwę od powieści autorstwa Cobena. Wprawdzie ta książka do złych nie należy i wielu czytelnikom przypadnie do gustu, ale ja byłem nieco rozczarowany. Sam pomysł na fabułę wydał mi się interesujący, ale autor nie rozwinął go tak jakby mógł. Trochę tu denerwujących schematów. Zakończenie może zaskoczyć, ale nie należy do spektakularnych. Tym razem wyszła autorowi historia średnia. Nie ma obowiązku jej poznawania.

Dark Noise - 12 czerwca 2013 14:52


Harlan Cben wciąż w dobrej formie. Najnowsza powieść autora, jest równie satysfakcjonująca, jak inne jego dzieła. Książkę czyta się miło, lekko i przyjemnie, nie ma się wrażenia źle spędzonego czasu. Akcja trzyma w napięciu, pomysł na fabułę jest ciekawy. Z niecierpliwością czekam, kiedy na polskim rynku ukaże się kolejna powieść tego autora. A do tej pory polecam Wam tę, naprawdę warto.

YoAnna - 13 maja 2013 17:06


No cóż kiedy czyta się mnóstwo kryminałów trudno w kolejnym odnaleźć jakieś zaskoczenie. Powielony schemat, a niektóre elementy skądś już znane. Zakończenie trudne do przewidzenia, ale już nie budzące szczególnych emocji. Takie odczucia miałam podczas czytania powieści Cobena pt. „Zostań przy mnie”. Jednak nie przeszkadzało to mi w odczuwaniu przyjemności z lektury. Humor autora i styl prowadzenia historii dają sporo zabawy. Ciekawa pozycja do poduszki.

Doris - 12 maja 2013 07:05


Megan Pierce była striptizerka jest teraz przykładną żoną i matką. Jednak przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Pomysł na książkę bardzo ciekawy jednak wykonanie niestety nie takie do jakiego przyzwyczaił nas Coben. To jedna z tych słabszych jego książek i jego fani mogą być nią trochę rozczarowani. Odnosi się wrażenie, ze książka została napisana w pośpiechu, brak jej typowej dla Cobena głębi. Jednakże warto przeczytać by mieć własne zdanie

Pharea - 10 maja 2013 18:16


Ten kto dużo czyta książek Cobena nie będzie do końca zadowolony z tej powieści. Powielony schemat. Zakończenie zaskakuje, ale bez szczególnego wrażenia. Pomysły oczywiście są, ale brakuje im świeżego rozwinięcia. Wbrew tym uwagom książka nie jest zła. Może po prostu już wiem czego spodziewać się po Cobenie? Dla rozpoczynających przygodę z twórczością pisarza powieść będzie dobrym początkiem.

Cezary Kolczuga - 13 kwietnia 2013 12:10


Najnowsza książka Cobena, którą przeczytałam jeszcze w dniu premiery. Pokazuje, że pisarzowi nie brak kolejnych świeżych pomysłów i że jego styl jest jedyny w swoim rodzaju!

Ailuj - 23 marca 2013 16:54

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj