ebook Władca Pierścieni. Tom I-III - J.R.R. Tolkien,John Ronald Reuel Tolkien

Władca Pierścieni. Tom I-III

Władca Pierścieni to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. W ciągu czterdziestu przeszło lat od pierwszego wydania Władcy Pierścieni miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi. John Ronald Reuel Tolkien (1892-1973), angielski naukowiec, prozaik i poeta, urodził się w Bloemfontain w Afryce Południowej, ale całe niemal życie spędził w Anglii. Wcześnie utraciwszy ojca, był wraz z bratem wychowywany przez matkę, która wywarła wielki wpływ na osobowość przyszłego pisarza - podobnie jak ona, głęboko religijnego katolika. Po ukończeniu studiów w 1915 r. Tolkien został wysłany na front do Francji, skąd jednak niebawem powrócił, zarażony gorączką okopową. Na krótko przedtem zawarł ślub z Edith Bratt, poznaną osiem lat wcześniej jego pierwszą - i jedyną - miłością.

Dodaj komentarz


Opłacalna i bardzo dobra powieść. Zresztą chyba nikomu nie musze jej przedstawiać, bo wątpię, by był jeszcze ktoś na tym świecie, kto by nie widział filmu czy nie czytał książki. Tak czy inaczej te powieści to dla mnie wprost arcydzieło literatury, do której bardzo często wracam. Polecam ten zestaw też dlatego, że świetnie prezentuje się na półce. Jednym słowem - Super.

Day1721 - 20 maja 2014 16:46


Fantastyczna trylogia fantasy o świecie Śródziemia i królestwach ludzkich, elfich, krasno ludzkich i krainie hobbitów – Shire – zagrożonych przez złowrogi Mordor. Wspaniała lektura dla młodzieży i dorosłych, a także nieco starszych dzieci. Wspaniale skonstruowana fabuła, każdy znajdzie tu coś dla siebie – są bitwy ogromnych armii, oblężenia, intrygi, spiski, pościgi i pogonie, wyprawy w nieznane, miłość, przyjaźń i nienawiść, bohaterstwo i tchórzostwo. Losy świata zawisły na włosku i katastrofa jest zawsze blisko…

M K - 2 lutego 2014 06:33

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj