ebook Strzeż się psa - Izabela Szolc

Strzeż się psa

Kiedy my, ludzie, śpimy sobie spokojnym snem lub roztrząsamy zwykłe nudne ludzkie sprawy, w świecie psów toczy się walka na śmierć i życie. Bo psy – drodzy właściciele czworonogów – z honorem codziennie stają w naszej i własnej obronie, narażając swoje życie i pełną miskę. Kiedy więc na pewnym osiedlu zaczyna się dziać źle, do akcji wkracza nastawiony do życia ironicznie i z dystansem bloodhound Albrecht o szlachetnym rodowodzie detektywistycznym. Tak więc kryminaliści strzeżcie się psa, bo on nie zna litości!

Dodaj komentarz


Kryminał opowiedziany z punktu widzenia czworonoga. Ciekawy i dość oryginalny pomysł na fabułę, połączony z dobrym wykonaniem. Gdy w okolicy zaczynają ginąć psy Albrecht postanawia wziąć sprawę w swoje łapy. Książka wciąga i przyciąga, wcale nie jest nudna, i jakby można się spodziewać, bezbarwna. Czytało mi się ją przyjemnie i stosunkowo szybko. Polecam tym, którzy chcą spojrzeć na świat z poziomu 4 łap.

YoAnna - 31 maja 2013 19:11


Bohaterem i jednocześnie narratorem tego kryminału jest... pies, który wabi się Albrecht. Niezbyt ciekawe ale spokojne życie, różni osobnicy którzy przewijają się przez łóżko właścicielki (i zajmują miejsce Albrechta) są do przyjęcia. Jednak na osiedlu zaczynają ginąc psy i nasz bohater postanawia rozwiązać ta zagadkę. Wbrew pozorom nie jest to powieść dla dzieci. Oryginalny pomysł przyciąga do lektury, a niebanalna intryga zwraca uwagę na los bezpańskich zwierząt.

Doris - 31 maja 2013 18:23


"Strzeż się psa" to powieść kryminalna opowiedziana przez sympatycznego bloodhounda Albrechta. Warto czasem spojrzeć na świat z innej perspektywy. Wygląda wtedy zupełnie inaczej. I wcale nie tak zabawnie, jakby się mogło wydawać.

Ignam - 22 marca 2013 13:35

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj