ebook Punkt wyjścia - Dawid Kain

Punkt wyjścia

Zaskakujący horror metafizyczny!

Punkt wyjścia to historia trzech mężczyzn, których losy zbiegły się w pewnej białej chacie - tajemniczym miejscu, gdzie nawet najcięższe choroby zmieniane są w literaturę. To mroczna opowieść o neurotycznym pisarzu Damianie, żyjącym na krawędzi Rafale i bezimiennym uzdrowicielu, który jest w stanie wyleczyć każdą dolegliwość z taką samą łatwością, z jaką zaraża ludzi strachem i odbiera im duszę. Podejrzane kluby nocne, w których główną atrakcję stanowią tortury, ukryte w leśnych gęstwinach pradawne sekrety, szokująca terapia sztuką i słowa potrafiące zainfekować szaleństwem…

 

Dawid Kain - powieściopisarz, poeta i eseista. Jest autorem powieści Prawy, lewy, złamany oraz współautorem antologii Piknik w piekle i Horrorarium. Publikuje też na łamach takich pism, jak „Fraza” i „Magazyn Fantastyczny”.

Dodaj komentarz


Książka zwróciła mą uwagę swoja okładką. Horror metafizyczny to dla mnie nowość, nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim, lecz znane nazwisko autora zadecydowało, bym sięgnęła po lekturę. I muszę przyznać było dziwnie. Ot, schizofreniczne ukazanie świata, jednak dość męczącym stylem. Nie jestem zachwycona tą powieścią, czytało się dość ciężko. Jeśli ktoś lubi podobne klimaty, niech śmiało sięga po tę książkę.

YoAnna - 18 maja 2013 16:35


Trudno pisać o fabule tej książki, bo tak naprawdę nie da się. Styl jest po prostu niedefiniowalny. To coś, co można nazwać horrorem metafizycznym. Brzmi dziwnie? I dobrze, bo to dziwna książka. Dziwna w sensie pozytywnym. Niezwykle trudna w lekturze, ale warto podjąć wyzwanie.

Cezary Kolczuga - 21 kwietnia 2013 23:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj