ebook Pani Siedmiu Bram - Maria Zdybska

Pani Siedmiu Bram

Mury Irkalli drżą.

Inanna, sumeryjska bogini miłości i wojny, przez wieki znana była pod wieloma imionami. Teraz usiłuje żyć jak zwykła śmiertelniczka, ale jej spokój niweczy wiadomość, której nie może zignorować.

Trup pokryty pismem klinowym, znaleziony na greckiej granicy zwiastuje nadejście niewyobrażalnego niebezpieczeństwa. Starożytna klątwa wypalona w jego skórze to wyzwanie rzucone bogom przez tajemniczego buntownika. Nieuchwytny wróg zamierza odwrócić porządek świata.

Rozpoczyna się szaleńcza pogoń za kolejnymi kawałkami mrocznej układanki. Jedna po drugiej, padają bramy strzegące drogi do Zaświatów, a zgnuśniali bogowie nie spieszą się z pomocą. W pogmatwanej sieci kłamstw Inannie coraz trudniej rozróżnić sprzymierzeńców od wrogów, zwłaszcza, gdy jeden z nich niespodziewanie ratuje jej życie.

 

To oszałamiająca książka. Jestem pod wrażeniem rozmachu, z jakim Maria Zdybska skomponowała swą opowieść. Fabuła zabiera nas w ekscytującą podróż po Europie, bohaterowie są ujmująco ludzcy i intrygująco boscy jednocześnie, a my wpadamy z nimi w wir zdarzeń i emocji. No i ta mitologia! Misterne połączenie tego, z czym zapoznała nas szkoła i popkultura z tym, co egzotyczne. Bardzo odświeżająca, smakowita mieszanka. Można by rzec, że ta historia bawi i uczy. A do tego wciąga bez reszty!

Marta Krajewska, autorka powieści z Wilczej Doliny

Absolutnie fenomenalna powieść urban fantasy! Maria Zdybska w bardzo charakterystycznym dla siebie stylu połączyła mitologię ze współczesnością, zabierając czytelnika w niesamowitą podróż, o której trudno zapomnieć. Śmiertelnie niebezpieczna miłość, zagadka, od której rozwiązania zależą losy całego świata a pośród tego chaosu ich dwoje... Gwarantuję, że „Pani Siedmiu Bram” was zachwyci i nie będziecie mogli oderwać się od lektury!
Gorąco polecam!

Ewelina Nawara, autorka serii Kings of Sin oraz Kingdom of Martagon

„Pani Siedmiu Bram” to kolejna doskonała pozycja spod pióra Marii Zdybskiej. Tym razem autorka zabiera czytelników do świata przepełnionego mitami oraz starożytnymi bóstwami. Autorka świetnie łączy znane z mitologii postacie z ich nową, współczesną wersją i zabiera nas w niesamowitą podróż, podczas której bohaterom przyjdzie zabrać się za ratowanie świata.
Serdecznie polecam!

Agnieszka Zawadka, autorka powieści Wyklęci i Poskromić chłód

Dodaj komentarz


Książka wpadła w moje ręce w formie ebooka i muszę przyznać, że jestem nią ogromnie zauroczona. Czyta się bardzo przyjemnie i wygodnie dzięki tej formie. Ja nie mogłam oderwać się od tej powieści nawet na chwilę, więc ebook był idealnym rozwiązaniem, bo mogłam mieć ją ciągle przy sobie i wykorzystywać każdą wolną chwilę na czytanie :) Sama fabuła jest niesamowicie intrygująca, zwłaszcza jeżeli ktoś tak jak ja lubi czytać o demonach. Dodatkowo bogowie i demony zostały umieszczone w świecie współczesnym, co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię :) Na co dzień nieczęsto sięgam po powieści fantasy, więc tym razem jeszcze bardziej się cieszę, że tej nie pominęłam. Zdecydowanie jest to pozycja, którą polecam wszystkim fanom gatunku, ale także tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z czymś nowym i intrygującym.

Zaczytanalala - 30 listopada 2021 21:59

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj