Ozyrys

Często najbardziej przeraża nas to, czego pragniemy najmocniej.

Człowiek uważany niegdyś za boga zaczyna tracić poparcie w legendarnej Radzie Błękitnego Miasta. Wielkiego Mistrza Szu, Ozyrysa, po 6000 lat dopada… starość. Podczas wizyty we Wszechświecie numer jeden spotyka jednak dziewczynę, która może okazać się tymczasowym rozwiązaniem jego problemów.

Natalia to utalentowana wojowniczka. Pomimo młodego wieku udało jej się dostać do straży pałacowej Królestwa Ziemi. To prestiżowa praca, która zapewnia wygodne życie, ale mimo to dziewczyna czuje, że czegoś jej brak. Wszystko się zmienia, kiedy nieoczekiwanie otrzymuje propozycję objęcia stanowiska osobistej asystentki Ozyrysa.

Dla Natalii taka posada wydaje się spełnieniem marzeń. Kiedy jednak dociera do Błękitnego Miasta, dopadają ją wątpliwości. Już wkrótce okaże się, że były one uzasadnione… A jej rola asystentki poszerzy się o dodatkowe obowiązki.

„Ozyrys” to powieść pełna magii, smoków, emocji i politycznych intryg, która pokazuje, że koniec może czasami oznaczać początek.

18+

Wyglądał inaczej naiż na zdjęciach. Starzej. Miał twarz przyozdobioną kilkoma zmarszczkami, a starannie przystrzyżone siwiejące włosy nie odejmowały mu lat. Gdy patrzyła na niego, to nie widziała władcy Multiwersum, tylko starszego, zmęczonego człowieka. Taki obraz zastała, nic więcej. Mężczyzna był zimny, poważny i spokojny.