ebook Awantura na moście - Marcin Hybel

Awantura na moście

Nograd to średniowieczny gród, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Wszak jak długo można było czerpać satysfakcję z wiecznie urodzajnych plonów, tanich artykułów na bazarze, pięknej pogody, sprawiedliwych rządów czy zawsze chętnych małżonek.

Wielu wierzyło, że to klątwa. Kara za dawne czyny lub ostrzeżenie przed czymś, co dopiero miało nadejść. Ludziom nie chciało się nawet chodzić do świątyni, bo i po co, a grabieże na gościńcach, jeśli już były organizowane, to raczej z pobudek czysto hobbystycznych.

Chytry plan bogoboja Kumara, który miał zachęcić mieszczan do uczęszczania na jego homilie, miłość wojmiła do Aliwii, pogoń kasztelana za sławą oraz rabunek szykowany przez emerytowanych łotrzyków były wydarzeniami, które miały zmienić Nograd raz na zawsze.

Awantura na moście jako komedia fantasy ma na celu przede wszystkim zapewnić dobrą rozrywkę, ubarwiając nudną i szarą rzeczywistość. Książka jest planowana jako pierwsza część cyklu i ma być niejako satyrą na wieki średnie, świat fantasy, a nawet kwestie wiary i nauki.

Marcin Hybel urodził się w Krakowie w 1980 roku. Ukończył Politechnikę Krakowską na wydziale Inżynierii Środowiska. Jest miłośnikiem różnego typu literatury, w tym fantasy. Od piętnastu lat prowadzi towarzyskie sesje RPG. Jest realistą, ale życie traktuje z przymrużeniem oka.

Dodaj komentarz


Surowy klimat skandynawski przeraża i fascynuje. Jón Kalman Stefánsson barwnie snuje opowieść o przyjaźni, zagubieniu, samotności i oczywiście walce o przetrwanie. Minimalistyczne podejście Stefánsson'a powoduje, że ksiązkę czyta się bardzo szybko, nie ma w niej zbędnych, męczących opisów. Zarys fabuły znajdziecie powyżej i już samo to powinno Was zachęcić co przeczytania tej ciekawej pozycji. Dobre studium psychologiczne człowieka. Jedyną trudność jaką zawsze znajduję w literaturze skandynawskiej to trudne do przeczytania nazwy i imiona, ale można się do tego przyzwyczaić


Ciekawa i intrygująca książka. Autor opowiada historię dwójki przyjaciół, którzy pracują jako rybacy w małej miejscowości. Odskocznią od trudów codzienności jest czytanie książek (ale trudno je zdobyć). Początek niewinny. Potem jednak opowieść się rozkręca. Kwestia oddania pewnej książki i związana z nią wędrówka, samobójcze zamiary bohatera (odwlekane w czasie z różnych względów) wciągają. Dobrze nakreślone postacie dodatkowo wzmacniają siłę tej historii. Nie zrażajcie się początkiem.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj