ebook Assassin’s Creed: Tajemna krucjata - Oliver Bowden

Assassin’s Creed: Tajemna krucjata

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą utrzymywał w tajemnicy przez całe życie – historię Altaïra, jednego z najznamienitszych asasynów Bractwa.

Altaïr podejmuje się doniosłej misji i wyrusza w podróż do Ziemi Świętej. By dowieść swojego poświęcenia, zmierzy się z dziewięcioma śmiertelnymi wrogami, pośród których znajdzie się sam przywódca templariuszy, Robert de Sable. Podczas niezwykłej wyprawy Altaïr odkryje prawdziwe znaczenie Creda Asasynów.

Nikt nigdy wcześniej nie opowiedział o losach Altaïra: o jego brzemiennej w skutki podróży, która zmieniła bieg historii; o nieustającej walce ze spiskiem templariuszy; o tragedii, jaka stała się udziałem wielkiego asasyna i jego rodziny oraz o haniebnej zdradzie najbliższego przyjaciela.

Dodaj komentarz


Nie przepadam za pozycjami napisanymi na podstawie gry, ale zdecydowałam się przeczytać tę serię i nie żałuję. Ten tom znajduje się na podobnym poziomie co inne – jest dużo akcji, dodajmy ciekawej i wciągającej. Bardzo podobało mi się poznawanie historii Altaira – jest interesująca i nie pozwala się nudzić. Z pewnością fani nie będą zawiedzeni, ja tez nie jestem. Na mój gust było tu nieco zbyt wiele zgrzytów, ale ogólnie nie było źle.


Błędnym jest twierdzenie, że o wartości książki decyduje liczba sprzedanych egzemplarzy. Trzeba mieć świadomość, że popularność w dużej mierze wynika z odpowiedniego marketingu. Tak jest niestety w przypadku tej książki (i całej serii). Forma pamiętnika niewiele pomaga w uatrakcyjnieniu fabuły. Nie ma żadnych wątków pobocznych. Wszystko tak jak w grze, podane na talerzu, choć język narracji bardziej wprawny niż w poprzednich odsłonach cyklu.


Styl i język trochę lepsze niż w poprzednich częściach, widać autor nabrał wprawy, więc czytało się nawet przyjemnie. Jednak, jak dla mnie, to nadal ciągnięcie kasy z gry, która odniosła sukces. Gdyby książki z serii uzupełniały jakoś znacząco fabułę gier, mogłyby stać się dla fanów uniwersum kąskiem godnym uwagi, posiadania i przeczytania. Dla mnie to tylko kolejna pozycja na podstawie gry - lepsza niż poprzedniczki, lecz wciąż niewiele wnosząca.


Choć nie przepadam za książkami na podstawie gier tą czytało mi się dobrze. Fani zapewne potraktują ją jako pozycje obowiązkową.


Nie znam innych książek autora ale osobiście uważam, że marnuje swe talenty na książkach z tej serii. Wielkość sprzedaży nie świadczy o klasie autora (raczej o popularności gry). W stosunku do innych pozycji z tej serii ta jest nieco lepsza.


Bardzo dobrze napisana. Widać, że autor trochę się wyrobił i znacznie lepiej czuje się w tym świecie. Fanom gry raczej nie przypadnie do gustu, za to NIEgraczy może zachęcić do ostatecznego sięgnięcia po grę.


Ta część jest chyba najlepsza. Może nie tak dobra, jak gra, ale Altair pokazuje w tej książce swoje inne oblicze.


Kolejna książka na podstawie gry. Mimo, że brakuje wspaniałych widoków które znajdziemy w grze, opisy są zadowalające. Porywająca fabuła, która znamy z gry ma szansę na obszerniejsze wyjaśnienie w tej serii. Osobiście polecam;)

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj