ebook Assassin’s Creed: Tajemna krucjata - Oliver Bowden

Assassin’s Creed: Tajemna krucjata

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą ukrywał w tajemnicy przez całe swe życie – opowie o Altaïrze, jednym z najznakomitszych asanów Bractwa.

Altaïr wyrusza na wielką misję, która poprowadzi go przez Ziemię Świętą i podczas której odkryje prawdziwe znaczenie Credo Asasynów. By dowieść swojego poświęcenia sprawie, Altaïr będzie musiał pokonać dziewięciu śmiertelnych wrogów, pośród których jest sam przywódca templariuszy, Robert de Sable.

Historia życia Altaïra zostanie przedstawiona tu po raz pierwszy. Będzie to opowieść o podróży, która zmieniła bieg historii; o nieustającej walce ze spiskiem templariuszy; o jego życiu rodzinnym, równie wstrząsającym, co tragicznym. Będzie to wreszcie opowieść o zdradzie przyjaciela.

Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft Assassin's Creed II.

Dodaj komentarz


Nie przepadam za pozycjami napisanymi na podstawie gry, ale zdecydowałam się przeczytać tę serię i nie żałuję. Ten tom znajduje się na podobnym poziomie co inne – jest dużo akcji, dodajmy ciekawej i wciągającej. Bardzo podobało mi się poznawanie historii Altaira – jest interesująca i nie pozwala się nudzić. Z pewnością fani nie będą zawiedzeni, ja tez nie jestem. Na mój gust było tu nieco zbyt wiele zgrzytów, ale ogólnie nie było źle.

Semi - 5 czerwca 2013 20:28


Błędnym jest twierdzenie, że o wartości książki decyduje liczba sprzedanych egzemplarzy. Trzeba mieć świadomość, że popularność w dużej mierze wynika z odpowiedniego marketingu. Tak jest niestety w przypadku tej książki (i całej serii). Forma pamiętnika niewiele pomaga w uatrakcyjnieniu fabuły. Nie ma żadnych wątków pobocznych. Wszystko tak jak w grze, podane na talerzu, choć język narracji bardziej wprawny niż w poprzednich odsłonach cyklu.

Doris - 12 maja 2013 15:16


Styl i język trochę lepsze niż w poprzednich częściach, widać autor nabrał wprawy, więc czytało się nawet przyjemnie. Jednak, jak dla mnie, to nadal ciągnięcie kasy z gry, która odniosła sukces. Gdyby książki z serii uzupełniały jakoś znacząco fabułę gier, mogłyby stać się dla fanów uniwersum kąskiem godnym uwagi, posiadania i przeczytania. Dla mnie to tylko kolejna pozycja na podstawie gry - lepsza niż poprzedniczki, lecz wciąż niewiele wnosząca.

YoAnna - 3 maja 2013 16:56


Choć nie przepadam za książkami na podstawie gier tą czytało mi się dobrze. Fani zapewne potraktują ją jako pozycje obowiązkową.

Aleksandra Skibińska - 12 kwietnia 2013 21:48


Nie znam innych książek autora ale osobiście uważam, że marnuje swe talenty na książkach z tej serii. Wielkość sprzedaży nie świadczy o klasie autora (raczej o popularności gry). W stosunku do innych pozycji z tej serii ta jest nieco lepsza.

Cezary Kolczuga - 5 kwietnia 2013 08:44


Bardzo dobrze napisana. Widać, że autor trochę się wyrobił i znacznie lepiej czuje się w tym świecie. Fanom gry raczej nie przypadnie do gustu, za to NIEgraczy może zachęcić do ostatecznego sięgnięcia po grę.

Agu - 26 marca 2013 13:07


Ta część jest chyba najlepsza. Może nie tak dobra, jak gra, ale Altair pokazuje w tej książce swoje inne oblicze.

Ailuj - 23 marca 2013 11:43


Kolejna książka na podstawie gry. Mimo, że brakuje wspaniałych widoków które znajdziemy w grze, opisy są zadowalające. Porywająca fabuła, która znamy z gry ma szansę na obszerniejsze wyjaśnienie w tej serii. Osobiście polecam;)

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 21:23

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj