ebook Raz wiedźmie śmierć - Kevin Hearne

Raz wiedźmie śmierć

Druga księga serii o Atticusie O'Sullivanie, ostatnim druidzie – a zarazem najśmieszniejszym, najbardziej zwariowanym i najbardziej zapadającym w pamięć bohaterze urban fantasy od czasów Harry'ego Dresdena Jima Butchera!

2100-letni Atticus O’Sullivan, ostatni z druidów, odkrywa, że po zabiciu pewnego celtyckiego boga (zajrzyj do pierwszego tomu serii, Na psa urok) stał się niespodziewanie popularny. Bogowie z najróżniejszych panteonów życzą sobie nagle, by sprzątnął ich rywali, przede wszystkim boga piorunów Thora. To dopiero początek kłopotów Atticusa. Oto do jego drzwi puka Kojot, indiański bóg-oszust, i żąda, by druid unicestwił demona polującego na ludzi w okolicy. Horda bachantek z Las Vegas chce zająć senne miasteczko i uczynić z niego kolejne gniazdo rozpusty. A na dodatek na życie druida i jego przyjaciół dybią diaboliczne nazistowskie wiedźmy, polujące też na atrakcyjny polski sabat pod wodzą Maliny… I po czyjej stronie stanie rosyjski rabin, upadły anioł z piątego kręgu piekła Dantego? Atticusowi pomagają zwilkołaczony wiking i sprawniczony wampir – czy jednak tym razem to wystarczy, by ujść z życiem? 

Dodaj komentarz


Książka jest znakomita. Miesza w sobie humor, akcję, a także wspaniałe postacie. Podoba mi się jeszcze bardziej, niż jej poprzedniczka, ale słyszałam już odmienne zdania – ile osób, tyle opinii. Znów polecam tym, którzy lubią fantastykę i poszukują w niej czegoś nowego (raczej tym starszym, bo łóżkowych przygód Atticusowi nie brakuje), ale najpierw sięgnijcie po pierwszy tom. Ogólnie bardzo szybko się ją czyta, wszystko jest w 100% zrozumiałe i nie ma w czym się pogubić. Jak tylko skończę książki, które aktualnie czytam to szybko zabieram się za kolejne części, w tej chwili w Polsce ukazały się cztery, piąta podobno ukaże się w lipcu.

Marta Zajączkowska - 11 lutego 2014 19:29

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj