Farmakologia w zadaniach. Receptura i postacie leków

Farmakologia w zadaniach. Receptura i postacie leków to nietypowy podręcznik do nauki farmakologii poprzez rozwiązywanie zadań i problemów, przypadków klinicznych.

Książka skierowana jest przede wszystkim do studentów wszystkich kierunków medycznych, ale może też być przydatna ich absolwentom. Pierwsza część zawiera krótkie charakterystyki różnych postaci leków recepturowych, które wydawać by się mogło przeszły już do lamusa. Jednakże w dobie alergicznej epidemii przeżywają swój renesans i w związku ze swoją prostotą mogą zajmować znaczące miejsce w skutecznej farmakoterapii.
Książka zawiera liczne zadania dotyczące zapisywania recept na leki recepturowe oraz ich rozwiązania opatrzone komentarzami i wyjaśnieniami, co powinno ułatwić studentom samodzielną naukę receptury. Autorzy stworzyli również szereg materiałów dodatkowych, które można pobrać ze strony medycyna.pzwl.pl dostęp konspektów przyznawany jest po zakupie książki W ramach cyklu Farmakologia w zadaniach ukażą się również Farmakologia w zadaniach. Ośrodkowy układ nerwowy i układ krążenia oraz Farmakologia w zadaniach. Farmakologia ogólna i kliniczna".

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj