ebook Otchłań. Księga 1 - Peter V. Brett

Otchłań. Księga 1

Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których ludzkość skurczyła się do niewielkich skupisk, które jedyną nadzieję na ocalenie pokładają w częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych. Niespodziewanie wśród ludzi pojawili się dwaj bohaterowie, bliscy sobie niczym bracia, a mimo to podzieleni gorzką zdradą. Arlen Bales zasłynął jako Naznaczony, wojownik wytatuowany od stop do głów potężnymi, magicznymi symbolami, dzięki którym rzuca się na demony z gołymi rękami i wychodzi z walk zwycięsko. Jardir, uzbrojony w runiczną broń, obwołuje się Wybawicielem – legendarną postacią obwieszczoną w proroctwach, której przyjdzie zjednoczyć ludzkość i poprowadzić ją ku zwycięstwu w Sharak Ka, ostatniej wojnie przeciwko demonom.

Próbując pokonać demony, Arlen i Jardir doprowadzili jednak do wydarzenia, które może wyznaczyć koniec wszystkiego, co dla nich cenne – wyzwolili rój. Wojna jest coraz bliżej, a ludzkość nie ma szans na zwycięstwo, jeśli Jardir i Arlen wraz z żoną Renną nie zdołają narzucić swej woli schwytanemu księciu demonów. Muszą bowiem zmusić podstępną istotę, by zaprowadziła ich do Otchłani, gdzie Matka Demonów rodzi nieprzeliczoną armię.

Pozostawiwszy swym najbliższym, Leeshy, Ineverze, Ragenowi oraz Elissie, zadanie zjednoczenia ludności skłóconych Wolnych Miast i poprowadzenia ich na wojnę z rojem, Arlen, Jardir i Renna wyruszają na desperacjką wyprawę w najciemniejsze głębiny świata, by stoczyć walkę ze złem. Żadne z nich nie oczekuje, iż zdoła powrócić na powierzchnię.

Dodaj komentarz


Od Wojny w blasku dnia autor dostaje trochę obsesji. Właściwie nie wiadomo o czym pisze - o wojnie z demonami i rozgrywce politycznej czy o seksie. Rozumiem, jedna, dwie sceny, ale tutaj to już zaczyna przeszkadzać. Jakbym chciał czytać 50 twarzy..., to zakupiłbym właśnie to, a nie książkę fantasy. Tym bardziej, że akurat tutaj to jest ta najmniej oryginalna część powieści. Na szczęście w Otchłani autor (trochę!) ochłonął i wraca akcja. Powoduje to, że cykl jednak warto przeczytać w całości. Niemniej, cała treść spokojnie zmieściłaby się w trzech tomach.

GRZEGORZ SZYMANOWSKI - 9 sierpnia 2018 16:53

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj