ebook Wayne Rooney. Moja dekada w Premier League - Wayne Rooney,Matt Allen

Wayne Rooney. Moja dekada w Premier League

Podsumowanie wspaniałej dekady Premier League oczami jej największej gwiazdy. Kiedy Wayne Rooney strzelał swoje pierwsze bramki w zawodowym futbolu… …Chelsea bez pieniędzy Romana Abramowicza była ligowym średniakiem, …mistrzostwo Anglii regularnie wygrywał Arsenal, …a golkiperem reprezentacji Anglii był David Seaman. Dziś sam jest punktem odniesienia i żywą legendą Premier League. Gra w piłkę na ulicy z kumplami z dzieciństwa, lusterko Cristiano Ronaldo w szatni, kpiny z przeszczepu włosów, Anderson uczący się angielskiego z gier na xboxie. Najwspanialsze bramki, najważniejsze mecze. Łzy porażek i dramatycznych kontuzji, charyzma Alexa Fergusona. Najpiękniejsze lata najlepszej ligi świata. Unikalne spojrzenie zza kulis oczami najbardziej charyzmatycznego i najlepszego angielskiego piłkarza ostatniej dekady. Przeżyjmy to jeszcze raz. Nikt nie opowie nam tego lepiej niż on sam. Jeden z ostatnich angielskich wojowników z krwi i kości prowadzi nas przez labirynt wielkiego futbolu. Ta książka to nieustająca bitwa. Klatka po klatce, skrawek po skrawku murawy, wchodzimy na boiska Premier League i za kulisy Ligi Mistrzów. Przemysław Rudzki (Przegląd Sportowy, nc+)

Dodaj komentarz


Jak dla mnie po lekturze tej książki Wayne Rooney niezaprzeczalnie stał się numerem 1 angielskiej piłki nożnej. Na boisku lew, poza nim normalny człowiek. Od dziecka dążący do marzeń, które spełnia ciężką pracą na treningach. Jest żywym przykładem, że jeśli czegoś bardzo się chce to ze wsparciem bliskich można to osiągnąć. Książka genialna, wciągająca. Pokazuje jaki naprawdę jest Wayne Rooney, piłkarz, liverpoolczyk, mąż, ojciec, syn.. Polecam!

Katarzyna Cygan - 29 października 2014 18:05


Wayne Rooney. Aktualnie piłkarz numer jeden wśród angielskich piłkarzy, czego dowodem jest powierzenie mu opaski kapitana reprezentacji Anglii, największego skarbu angielskich kibiców. Z młodego, krnąbrnego piłkarza jakim był podczas pobytu w Evertonie i początkowym okresie w Manchesterze United przemienił się w odpowiedzialnego zawodnika, dojrzałego do piłki na najwyższym poziomie. Podobnie dojrzał by napisać lepszą książkę niż tą którą wydał przed kilkoma laty, i taki czas właśnie nastał, gdyż możemy się właśnie zanurzyć w jego nowej pozycji która ukazała się pod tytułem „Wayne Rooney. Moja dekada w Premier League”. Dzięki tej książce możemy odbyć podróż wraz z kapitanem reprezentacji Anglii podczas jego dekady w najlepszej piłkarskiej lidze świata. Przeczytamy tu o jego najpiękniejszych bramkach, najlepszych meczach, najzabawniejszych sytuacjach zarówno na boisku czy w szatni, ale także o tych bardziej nieprzyjemnych, z którymi musiał się zmierzyć jako jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy ostatnich lat, który urodził się na Wyspach Brytyjskich. Poznamy tu kulisy jego życia zawodowego jak i prywatnego, dowiemy się o tym co mu przeszkadzało w skupieniu się na futbolu i co uważa za swoje największe osiągnięcia w dotychczasowej karierze. Plusem książki jest to, że Rooney skupił się w głównej mierze na aspektach piłkarskich i nie męczy nas swoimi wspominkami o ciężkim dzieciństwie, czy problemach w domu. Stara się nam przedstawić jakim jest człowiekiem, dzięki czemu możemy go albo bardziej polubić lub znienawidzić. Po przeczytaniu tej książki jestem jednak pewien, że na niedoszłego boksera, będziecie spoglądać innym, łaskawszym spojrzeniem. Książka jest dobrym, chronologicznym podsumowaniem jego dotychczasowej kariery na angielskich boiskach, a Wazza nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, być może pokusi się o kolejną część podsumowującą jego całą karierę. Ta książka wyszła mu bardzo dobrze i polecam ją nie tylko fanom Manchesteru United i angielskiej piłki, ale i lubiącym sportowe portrety, gdyż można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji i poczuć brytyjski klimat piłkarski, który z tej książki wylewa się już od pierwszych stron. Zdecydowanie polecam.

Rafał Sikorski - 21 października 2014 14:11

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj