ebook Detektyw Wydanie Specjalne 2/2018 - Opracowanie zbiorowe

Detektyw Wydanie Specjalne 2/2018

 

Diabły w ludzkiej skórze

– Ty psycholu!

 

– Ty wariacie!

– Pokręciło ci się w głowie?

Ile to razy w dzieciństwie albo w dorosłym życiu zdarzyło nam się tak do kogoś powiedzieć... Najpewniej w żartach i do osób, z którymi mieliśmy czy mamy nadzwyczaj bliskie relacje. Tymczasem nie ma z czego żartować, bo psychopaci są wśród nas. I są to bardzo niebezpieczni ludzie.

Psychopaci mają zaburzenia osobowości, które charakteryzują się brakiem empatii i impulsywnością. Zazwyczaj są czarujący chociaż mają zawyżone poczucie własnej wartości. Do tego to egoiści pozbawieni wyrzutów sumienia i refleksji na temat popełnionych czynów. Specjaliści określają ich jako manipulatorów ze skłonnościami sadystycznymi. Tymi zaburzeniami osobowości częściej dotknięci są mężczyźni niż kobiety. Chociaż to panie potrafią lepiej opanowywać i ukrywać swoje skłonności psychopatyczne.

Niektórzy myślą, że psychopatę łatwo zidentyfikować na pierwszy rzut oka. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości potrafią odnaleźć się w świecie, często mają wyższe wykształcenie. Pozbawieni hamulców, nie są ograniczeni moralnością w swoich działaniach i bezwzględnie zmierzają do celu, a przy tym doskonale się maskują.

O tym, do czego zdolni są psychopaci, możecie się Państwo przekonać w tym numerze „Detektywa”.

Zapraszam do lektury.

 

Monika Frączak

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj