ebook Carrie - Stephen King

Carrie

Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka - religijna fanatyczka - za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... dziewczyna jest telekinetą o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.

Dodaj komentarz


To był niezły horror, przynajmniej dla mnie. Ale trzeba przyznać, że książka jest naprawdę świetna, to jednak z moich ulubionych pozycji. Czyta się ją bardzo dobrze, lektura tej książki całkowicie mnie pochłonęła. Film też jest całkiem niezły, ale ja zawsze wolę przeczytać książkę, bo jest w niej więcej szczegółów. Pozycję tę szczerze polecam wszystkim osobom, które lubią książki tego autora, bo ta jest naprawdę kolejną świetną pozycją w jego dorobku.


Zdania jak zwykle będą podzielone. Co jest lepsze książka czy film? Czytałem książkę, oglądałem film. Film szczególnie mnie nie przeraził. Książka też nie bardzo. Jednak powieść bardziej trzyma w napięciu. To nie tylko historia zaszczutej nastolatki, która nagle zyskuje paranormalne zdloności. To też opowieść o zemście i środowisku (i tym szkolnym, i tym domowym), które ma niemały wpływ na kształtowanie osobowości. Warto się zapoznać.


Jedna z moich ulubionych - rewelacyjnie napisana książka przeplatana wycinkami z gazet i raportami Białej Komisji. Carrie - młoda dziewczyna żyjąca pod kloszem dzięki swojej matce fanatyczce religijnej - mało wie o otaczającym ją świecie. Gdy wraz z pierwszą miesiączką Carrie powoli odkrywa swoje moce jest nimi przerażona, ale też zachwycona. Mimo tego, że dziewczyna jest gnębiona w szkole udaje jej się pójść na bal, na którym zaczynają się straszne rzeczy. Książka wciąga, jest napisana przystepnym językiem i wręcz pożera się ją za jednym razem. Jest świetna pod każdym względem. Polecam najpierw przeczytać, a później obejrzeć film


Najpierw widziałam film. Nawet ciekawy (i raczej mało straszny). Postanowiłam zapoznać się z książką. Zaszczuta przez chorobliwie religijną matkę dziewczyna przypadkowo odkrywa swoje moce (wraz z pierwszą miesiączką). Ponieważ w szkole była wyśmiewana przez koleżanki zaczyna się mścić. Kreacja głównej bohaterki niemal wzorcowa. To nie jest jakaś papierowa postać, to dziewczyna z krwi i kości, ze swoimi problemami, uczuciami i emocjami. To trzeba przeczytać aby zrozumieć. Film nie oddaje wszystkiego.


Carrie to już klasyk. Jedna z mych ulubionych powieści Kinga, od której to zaczęła się moja przygoda z twórczością tego autora. Wspaniały styl i język. Główna bohaterka przedstawiona w sposób pełny i naturalny, nie wydaje się być sztuczną, wyciętą z papieru dziewczyną. Gdy odkrywa w sobie moce… Cóż robi się jeszcze ciekawiej, bo przecież powiadają, iż zemsta najlepiej smakuje na zimno.


Niemal klasyka horroru. Matka, fanatyczka religijna. Córka w okresie dojrzewania przejawia talent telekinezy. Emocje zranionej psychicznie dziewczynki w końcu znajdują ujście. Pozycja obowiązkowa dla miłośników prozy Kinga.


Nawet jeżeli nie przepada się za powieściami Kinga ta jest wyjątkiem i zapewne spodoba się prawie każdemu. Główna bohaterka jest wykreowana tak realnie i żywo, że czytelnik ma wrażenie, że ją zna, kiedyś już gdzieś widział. Pewnie każdy czuł się kiedyś samotny, odrzucony - chociaż przez chwilę - to i tak nie oddaje nawet ułamka tego jakie uczucia targają główną bohaterką. To po prostu trzeba przeczytać.


Nie przepadam za Kingiem, jednak ta powieść wbiła mnie w fotel. Nie ze względu na drastyczne sceny finałowe, ale przez studium dziewczynki, która cierpi, a to cierpienie w końcu wybucha jak wulkan.


Ekranizacja tej książki to przy powieści nic. Nieźle się bałam przy lekturze, a to rzadkość. Przerażająca w swojej prawdziwości dotyczącej prześladowań w szkołach.


Przełomowa dla autora książka, której publikacja otworzyła mu drzwi do pisarskiej kariery. W swojej biografii "Pamiętnik rzemieślnika" można odnaleźć opis tego jak narodził się pomysł na główną bohaterkę i całą fabułę. Mocna powieść, która z perspektywy czasu i całej twórczości Kina, była idealnym początkiem.


Chyba najbardziej znana książka Kinga. Jedna z krótszych, jednak najmocniejszych historii.


Podczas lektury Carrie czułam się, jakby zatrzymał się czas. Nie istniało dla mnie nic poza przeżyciami tytułowej bohaterki. Autor sprawił, że prawie czułam żal, rozgoryczenie i wściekłość, która ogarniała dziewczynę. Rewelacyjny pisarz, świetna książka!


Polecam, jako lekturę obowiązkową, wszystkim małym sadystom, którzy kochają dręczyć zwierzątka i słabszych kolegów. Zawsze może gdzieś być jakaś Carrie!


Klasyka klasyk Kinga. Książka pełna napięcia oraz wspaniałych dialogów. Koszmar głównej bohaterki nie ma podłoża fantastycznego ( jak w wielu innych książkach Kinga) jednak w problemach społecznych i kontaktach z ludźmi.


Jedna z moich ulubionych powieści Kinga. Czytając ją utożsamiam się z główną bohaterką, odrzuconą przez rówieśników. Chyba każdy choć raz w życiu czuł się odrzucony lub niedopasowany do społeczeństwa. A gdyby tak mieć telekinetyczne zdolności...

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj