ebook Lśnienie - Stephen King

Lśnienie

To jeden z najlepszych współczesnych horrorów. Nastrój grozy i napięcia potęguje się w niej z każdą minutą. Pięcioletni chłopiec Danny znalazł się z rodzicami w opustoszałym na zimie hotelu. Wrażliwe, obdarzone zdolnościami wizjonerskimi dziecko odbiera fluidy czające się w jego murach; były one świadkami krwawych porachunków świata przestępczego i milionerów. Straszliwe zdarzenia, które kończą fabułę, są jednak niczym w porównaniu z przejściami psychicznymi bohaterów.

Dodaj komentarz


Akcja książki rozgrywa się w położonym wysoko w górach hotelu , który w zimie jest z racji pory roku -zamkniety . Do pilnowania zostaje zatrudniony stróż, który mieszka tam wraz z żoną i synkiem Dannym,
Danny posiada wspaniałe zdolności - widzi to co na pozór jest niewidoczne.... i okazuje się , że hotel jest nawiedzony....
Jest to moim zdaniem majstersztyk swojego gatunku. Trzyma w napięciu przez całą książkę, wspaniały klimat towarzyszy czytaniu. Fajnie czyta się w nocy

Tralalalalalala - 29 czerwca 2013 00:26


To jedna z najbardziej znanych powieści autorstwa Kinga. Dar bohatera to przekleństwo,a miejsce akcji i budowana atmosfera przyprawi niejednego czytelnika o dreszcze emocji. To nie tylko dobry horror, ale też powieść psychologiczna bliska thrillerowi. Akcja wprawdzie rozwija się powoli, ale o to chodzi. Czytelnik jest wciągany w historię i zanim się spostrzeże niemal nią żyje. Nie jest to powieść dla ludzi o bogatej wyobraźni, może ona później płatać nieprzyjemne figle.

Dark Noise - 22 czerwca 2013 14:58


Rewelacja i faktycznie można ją nazwać "klasyką gatunku". Małżeństwo z dzieckiem spędza zimę w opuszczonym górskim hotelu Panorama. Tam własnie dzieje się wiele i to tam rozgrywa się cała akcja. Bohaterowie powoli zmieniają się pod wpływem tajemniczego hotelu, pojawiają się nowe postaci, akcja nabiera tempa. Ksiązka nie daje o sobie zapomnieć dzięki fantastycznemu i wręcz mistrzowskiemu połączeniu horroru i powieści psychologicznej - najlepszym w dorobku Kinga. Nie ma co czytać opinii na temat książki - trzeba ją przeczytać

Pharea - 7 maja 2013 09:04


Dar bohatera trudno nazwać darem, to przekleństwo. W powieści tej znajduje się wszystko co lubią miłośnicy nie tylko reprezentowanego gatunku ale też prozy Kinga. Powoli rozwijająca się akcja budująca klimat grozy. Mnóstwo wątków przyprawiających o ciarki. Bohaterowie wiarygodni (trochę przerażający). Powieść napisane wprawnie, bez szczególnych dłużyzn, czy rozważań. Wszystko znajduje swoje miejsce, a wyobraźnia co bardziej wrażliwych czytelników może płatać figle.

Doris - 2 maja 2013 17:26


Książka dobra, jednak przypięta od lat łatka „klasyki gatunku” stawia wysoko poprzeczkę, przez co można spodziewać się zbyt wiele. Akcja rozwija się bardzo szybko, powieść czyta lekko, a bohaterowie zadziwiają i przerażają. Lektura „Lśnienia sprawiła, iż jeszcze bardziej nie przepadam za małymi dziećmi, a hotele wzbudzają mój niepokój. Nigdy nie wiadomo, co lub kto czyha w ścianach i za drzwiami.

YoAnna - 2 maja 2013 17:02


Bohater posiada specyficzny dar. Wyjątkowo silnie rozwiniętą intuicję. Niestety ten dar to dla niego koszmar. Jest tu wszystko co lubię w twórczości Kinga. Powoli rozwijająca się akcja, niesamowity klimat, wątki przyprawiające o dreszcze na ciele. Jedna z lepszych powieści autora.

Cezary Kolczuga - 3 kwietnia 2013 07:04


Książka o wiele lepsza od filmu, ale to nadal nie mój "rodzaj strachu". Mimo to, napisana została w bardzo dobrym stylu, a teksty i fabuła są genialne.

Kasia Pietraszko - 25 marca 2013 16:23


Książka posiada szeroko rozpowszechnioną opinię "klasyki", stąd wiele osób podchodzi do niej z ogromnymi nadziejami. Najlepiej potraktować ją jak każdy inny tytuł i dać się jej zaskoczyć, bo ona.....ona potrafi straszyć!

Artem - 24 marca 2013 21:35


Sięgnęłam po tę książkę ze względu na jej status niejako "klasyki gatunku" i opinię jednego z najlepszych horrorów. Wrażenia... to dobra książka, a ostatnie sto stron naprawdę mnie wciągnęło. Nie towarzyszyło mi jednak odczucie grozy, jedynie zaciekawienie dotyczące dalszego rozwoju akcji.

Jola - 21 marca 2013 18:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj