ebook Dukla - Andrzej Stasiuk

Dukla

Zbiór opowiadań.

"Nowy zbiór prozy artystycznej Stasiuka jest stworzony z natury, wyobraźni i cywilizacyjnego śmietnika. Zanim zacząłem go czytać, nie przypuszczałem, że można tak malować prozą. Mierzy z rozmysłem i nie znam w prozie celniejszych ani bardziej rewelacyjnych metafor".

Henryk Grynberg, "Tygodnik Powszechny"

Nominacja do Literackiej Nagrody NIKE 1998. Nagroda Biblioteki Raczyńskich 1998.

Dodaj komentarz


Tutaj Stasiuk mnie zaskoczył. Pozytywnie. Wrażenie robią opisy przyrody i poetycki język opowieści. Dwukrotnie wędrowałem po Beskidzie Niskim z plecakiem, więc może dlatego tak spodobała mi się jego opowieść.

Cezary Kolczuga - 11 kwietnia 2013 12:16


„Dukla” to ciekawa lektura raczej dla miłośników opisów natury, a szczególnie dla osób, które kochają górskie krajobrazy. Zapewne z przyjemnością przeczytają tę książkę ludzie zafascynowani urokiem Beskidu Niskiego. Niestety zauroczenie autora tym regionem nie udzieliło mi się, więc „Dukla” nie rzuciła mnie na kolana.

Marcin Mroziuk - 26 marca 2013 13:29


Piękna, cudowna, magiczna, wspaniała – mogłabym mówić o niej w samych superlatywach. "Dukla" to książka, której największym atutem nie jest akcja, ale klimat i język. Ukazuje piękno małego miasteczka, jego malowniczość i wyjątkowość. Polecam wszystkim, którzy chcą przekonać się, że można napisać utwór o świetle:)

Jola - 21 marca 2013 17:26

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj