ebook Plac dla dziewczynek - Lena Oskarsson

Plac dla dziewczynek

Urokliwe miejsce na szwedzkiej prowincji nad jeziorem Skiresjon, niedaleko Vimmerby, gdzie urodziła się Astrid Lindgren. Brutalne i perwersyjne morderstwo burzy sielankę i elektryzuje miejscową społeczność. Oprócz policji własne śledztwo prowadzi również jedna z mieszkanek – Zuza Wolny, imigrantka z Polski. Szuka nie tylko mordercy, ale również miłości i nie powstrzymuje jej nawet to, że na jednym zabójstwie się nie kończy. Odkrywa drugą stronę szwedzkiego raju – szokujące namiętności, złe pożądanie, traumy, z którymi dorosłe „dzieci z Bullerbyn” nie potrafią się uporać.

Lena Oskarsson to artystyczny pseudonim uznanej szwedzkiej psycholożki specjalizującej się w terapii par. Wiadomo, że urodziła się 38 lat temu w Sztokholmie i od kilku lat pracuje jako międzynarodowa konsultantka policyjna przy ściganiu sprawców niewyjaśnionych morderstw. O prawa do sfilmowania powieści ubiegają się dwie wytwórnie filmowe. Wkrótce ukaże się jej następna powieść pt. Czarne Tango.

Dodaj komentarz


Tajemnicza autorka pobudza wyobraźnię (nie istnieje Lena Oskarsson, więc kto napisał książkę?). Zagadkowe morderstwo w znanym miejscu (miejscowość gdzie urodziła się Astrid Lindgren) wstrząsa społecznością. Oprócz policji zagadkę próbują rozwiązać krewni i znajomi zamordowanej, a sprawie pomaga... polska pielęgniarka. Początek mało zachęcający, ale nie warto się zrażać, bo zakończenie rekompensuje wszystkie trudy lektury. Trochę za spokojnie jak na kryminał, ale i tak ciekawie. Szkoda, że autorka nie wykorzystała w pełni potencjału swojego pomysłu.

Doris - 31 maja 2013 18:18


Kolejna powieść z cyklu Czarna Seria. Jak to powiadają – dobre złego początki, lecz koniec żałosny. I stwierdzenie to idealnie pasuje do „Placu dla dziewczynek”, gdyż książka miała potencjał, początkowo była interesująca, lecz dość szybko całość bierze w łeb i zaczyna się etap nudnego czytadła, dodatkowo napisanego dość nieprzyjemnym w odbiorze językiem. Niestety, nie mogę z czystym sumieniem polecić tej pozycji.

YoAnna - 26 maja 2013 19:23

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj