ebook Zapomniałam, że Cię kocham - Gabrielle Zevin

Zapomniałam, że Cię kocham

Gdyby Naomi wybrała reszkę, wygrałaby w rzucie monetą. Nie musiałaby wracać po aparat do redakcji księgi pamiątkowej, nie spadłaby ze schodów i nie uderzyłaby o nie głową. Nie obudziłaby się w karetce z amnezją i z pewnością pamiętałaby swojego chłopaka Ace’a. Może nawet pamiętałaby, z jakiego powodu się w nim zakochała. Rozumiałaby, dlaczego jej najlepszy przyjaciel Will uparcie nazywa ją „Szefową”. Wiedziałaby o nowej rodzinie mamy i o narzeczonej taty. Gdyby Naomi wybrała reszkę, może nigdy nie poznałaby Jamesa, chłopaka o wątpliwej przeszłości i niepewnej przyszłości, który już przy pierwszym spotkaniu miał ochotę ją pocałować. A ona może nie chciałaby odwzajemnić jego pocałunku. Jednak Naomi wybrała orła… Po spektakularnym debiucie w swojej kolejnej zaskakującej powieści Gabrielle Zevin mówi o miłości, odkrywaniu własnego „ja” i drugiej szansie na prawdziwe życie.

Dodaj komentarz


Z pozoru zwykła opowieść przeznaczona dla nastolatków. Wiele takich pozycji spotkamy na rynku. Pozory jednak mylą. „Zapomniałam, że cię kocham” jest tak naprawdę powieścią o poszukiwaniu własnego ja i to dość dosłownie. Bohaterka ma amnezję. Nie pamięta nic co wydarzyło się w ciągu 4 lat do momentu wypadku (prawdę mówiąc jest to lekko naciągane, tzw. amnezja częściowa czy też wybiórcza nie jest tak „dokładna”). Książka to w zasadzie historia odbudowywania starego i budowania nowego życia, ale też opowieść jak można wykorzystać „drugą szansę”.


Bardzo fajny pomysł na fabułę. Życie nastoletniej Naomi zmienia się, gdy ta spada ze schodów i w wyniku tego wypadku, traci pamięć. Nie wie kim jest, nie pamięta ludzi, którzy ją otaczają. Książka podzielona jest na trzy części: „Byłam”, „Jestem”, „Będę”. Naomi jest świetnie napisana, w prawdzie czasem podejmuje decyzje, które mogą drażnić czytelnika, ale przez to wydaje się bardziej realna. Pozostali bohaterowie też są bardzo wyraziści i pełnowymiarowi. Książkę czyta się bardzo szybko, daje ona przyjemność z czytania. Polecam tym, którzy lubią takie historie z życia


Kolejna lekka i bardzo relaksująca opowieść. Choć trochę schematyczna bardzo dobrze się czyta.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj