ebook Zamek z piasku, który runął - Stieg Larsson

Zamek z piasku, który runął

Trzecia i ostatnia część serii "Millennium" zaczyna się w miejscu, w którym kończy się Dziewczyna, która igrała z ogniem. Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania żywcem, jej kłopoty się jednak na tym nie kończą ...

Mikael Blomkvist odkrywa tajemniczą przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Pisze tekst, który ma oczyścić nazwisko Salander, a przy okazji wywołać trzęsienie ziemi nie tylko w rządzie i służbach bezpieczeństwa, ale w całym kraju. Lisbeth Salander dostaje wreszcie szansę, na to, by pogodzić się z własną przeszłością.

Ostatnia część trylogii Stiega Larssona to najwyższej klasy thriller polityczny!

Dodaj komentarz


Nawet nie zauważyłem kiedy skończyłem czytać trylogię „Millenium”. Ta książka jest ostatnią częścią. Świetne połączenie kryminału i thrillera politycznego. Jednak nie do końca rozumiem „zachwyty” nad tym cyklem. Owszem jest dobry, momentami nawet błyskotliwy, ale do arcydzieła jeszcze trochę pozostało. Nie ma to jednak większego znaczenia, najważniejsze, że historia wciąga i daje dużo przyjemności i rozrywki z lektury. Polecam wszystkim miłośnikom kryminałów.

Dark Noise - 24 czerwca 2013 19:36


Trzeci i ostatni tom serii Milenium. Nie sądzę, żeby ktoś sięgnął po książkę nie czytając poprzednich. Niesamowita i niezmiernie długa książka, którą czyta się z zapartym tchem. "Zamek z piasku, który runął" jest bardzo dobrym kryminałem i jednocześnie znakomitym thrillerem politycznym ukazującym zasady działania szwedzkich służb państwowych. Jest to również ostateczne wyjaśnienie tego, w jak poważnych kłopotach znalazła się Lisbeth Salander. Polecam każdemu całą serię

Pharea - 15 maja 2013 11:50


Dwa poprzednie tomy można jakoś przełknąć bez szczególnego Trzeci tom trochę się dłuży. Za dużo polityki, za dużo nic nie znaczących osób. Przerost formy nad treścią.

Cezary Kolczuga - 19 kwietnia 2013 18:45


Odkrywcze i niezwykłe ? Niestety nie mogę podzielić tego zdania bohaterowie są przewidywalni, fabuła też. Dodatkowo autor strasznie przesadził z nagromadzeniem dziwnych przypadków w swojej powieści.

Aleksandra Skibińska - 15 kwietnia 2013 20:56


Doskonałe podsumowanie cyklu, w którym to Larsson nie tylko wyjaśnia wszystkie wątki i pozwala im się spleść w jedno rozwiązanie, ale także znajduje miejsce na wprowadzenie nowych postaci. Robi to tak umiejętnie, że akcja nie gmatwa się, ale wręcz przyspiesza z każdym nowym bohaterem. Pod jednym względem ta książka jest identyczna z pozostałymi z serii - po pierwszych stronach zapominamy o całym świecie.

Artem - 25 marca 2013 09:36

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj