ebook Wzięłam „pigułę”...  Posłuchaj mojej historii - Giorgia Benusiglio

Wzięłam „pigułę”...  Posłuchaj mojej historii

Normalna, spokojna dziewczyna z kochającej rodziny. Uczy się, ma chłopaka. Pewnego wieczoru w dyskotece postanawia spróbować ecstasy. Tylko pół pastylki. Wywołuje ona zapalenie wątroby, ratunkiem jest jedynie błyskawiczny przeszczep. Udaje się. Giorgia staje się głosem przestrogi dla innych młodych, by wiedzieli, co zrobić, gdy na ich drodze pojawią się narkotyki. Okazji nie brakuje. Nawet pierwsza, „niewinna” próba może się skończyć tragicznie. Wzięłam pigułę jest wzruszającą, trzymającą w napięciu opowieścią o naiwności, beztrosce, jednej chwili zapomnienia. Prawdziwa do granic wytrzymałości opowieść o chorobie, cierpieniu, otarciu się o śmierć i o złudnym poczuciu bezpieczeństwa, w którym żyją rodzice i ich dzieci. A nade wszystko o obłudzie tych, którzy tworzą prawo zezwalające na używanie niektórych narkotyków, a także o rodzajach narkotyków – nawet takich oferowanych dzieciom, by miały siłę jak najdłużej się bawić…Tę historię powinien poznać każdy nastolatek, bo nigdy nie jest za wcześnie, by poznać zabójczą moc narkotyków, a także wszyscy rodzice i inne osoby, którym zależy na szczęściu ich podopiecznych, wchodzących powoli w dorosłość.

Dodaj komentarz


jest to książka poruszająca tematykę "my dzieci z dworac zoo". bez wątpienia narkotyki są poważnym problemem, myśle, że mogłaby zostać lekturą szkolną, zamiast kolejnego, bezsensownego dzieła któregoś z pisarzy romantyzmu, których i tak nikt nie czyta. Pozycja ta została napisana w niezwykle zgrabny sposób, co sprawia, że pomimo tego, iż porusza tak ważny i poważny temat niezwykle łatwo i szybko sie ją czyta. Lektura dająca do myślenia. Zdecydowanie i bardzo mocno polecam ją wszystkim, warto przeczytać.


Niezbyt obszerna książka na jeden wieczór. Problem w niej poruszony jest poważny (narkotyki). Pozycja jest swego rodzaju przestrogą. Bohaterką jest normalna dziewczyna (taka jak większość nastolatek). Niestety niezdrowa ciekawość stawia ją na krawędzi tragedii, zmienia życie nie tylko jej ale całej rodziny. Książka nie szokuje językiem, jest przystępnie napisana i powinna być obowiązkową pozycja dla każdego nastolatka i nastolatki. Warto przeczytać.


Kolejna ksiązka o narkotykach i skutkach, tak pomyślałam widząc tą pozycję na pułce w bibliotece. Sięgnęłam po nią, aby porównać do innych tego typu. Okazało się, ze jest ona napisana w taki sposób, że naprawdę przestrzega, ale nie szokuje jakimś wulgarnym językiem. Poleciłabym każdemu nastolatkowi, niech ta historia będzie przestrogą, bo nikt nie chciałby dzielić losów bohaterki. Ku przestrodze- warto!


Ta książka powinna być lekturą obowiązkową w gimnazjum. Niestety, szkoły wolą na te tematy milczeć. A szkoda, bo Benusiglio porusza problem narkotyków z lekkością i prawdziwością wręcz niespotykanymi.


Chyba większość nastolatków korci, by spróbować, bo przecież ecstasy to nie narkotyk a poza tym jeden raz nie zaszkodzi - tak mówią ci, którzy sprzedają to świństwo. Ta książka jest prawdziwym przykładem na to, że narkotyki to samo zło.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj