ebook Wyrzut Koronalny - Tomasz Biedrzycki

Wyrzut Koronalny

Gdyby światła zgasły... Gdyby zabrakło prądu... Nie na dzień, tydzień czy miesiąc, ale na lata...

Na niebie pojawia się zorza polarna. Tam, gdzie dotąd nie było szansy jej oglądać. Tysiące ludzi oglądają niezwykłe zjawisko, nie zdając sobie sprawy z nadchodzącego niebezpieczeństwa.

Tymczasem sto pięćdziesiąt milionów kilometrów od Ziemi dochodzi do koronalnego wyrzutu masy. Ogromny obłok plazmy słonecznej uderza w Ziemię, niszcząc dorobek techniczny cywilizacji. Pozostaje człowiek. Nieprzygotowany do nowych warunków, w jakich przyszło mu żyć. Czy przezwycięży wszystko, raz jeszcze udowadniając, że jest koroną stworzenia? Czy wyniszczy swój własny gatunek, mordując pobratymców?

Dodaj komentarz


Brak prądu - i tyle wystarczy. Przerażające skutki braku elektryczności, główny bohater szybko traci w naszych oczach - walka o przetrwanie nie oszczędza nikogo. Bohaterowie powieści są wyraziści, zwłaszcza ci, którzy tracą cywilizacyjną otoczkę. Ta wersja apokalipsy rzeczywiście straszy, zwłaszcza że jej przyczyny są, wydawałoby się niewinne. Nie ma czasu na nudę, zwroty akcji zaskakują ( zwłaszcza pod koniec ), czyta się jednym tchem. Tu nikt nie ma łatwo - nie ma dobrych i złych. Są tylko ludzie, którzy walczą o życie w świecie, którego tak naprawdę nie znają.

Ino Rys - 20 czerwca 2014 12:12

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj