ebook Wypracowania Zofia Nałkowska "Granica" - Opracowanie zbiorowe

Wypracowania Zofia Nałkowska "Granica"


Charakterystyka Cecylii Kolichowskiej. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę jednej z bohaterek powieści „Granica” Zofii Nałkowskiej – Cecylii Kolichowskiej. To zgorzkniała starsza pani, na której twarzy widoczne jest bezustanne zirytowanie i rozgoryczenie. Cecylia jest niemiła dla otoczenia, jako właściciel i zarządca kamienicy wykazuje się surowością wobec najbiedniejszych mieszkańców. W wypracowaniu dokładnie omówiono postać, całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 372 słowa.
Charakterystyka Justyny Bogutówny. Wypracowanie zawiera charakterystykę Justyny Bogutówny bohaterki powieści „Granica” Zofii Nałkowskiej. Justyna dorasta w folwarku na Boleborzu należącym do rodziny Ziembiewiczów, jest córką biednej wdowy, która pracuje jako kucharka w okolicznych dworach. Losy tej postaci spłatają się z życiem głównego bohatera Zenona Ziembiewicza. Poniższe wypracowanie poparte jest cytatami i zawiera 476 słów.
Charakterystyka Waleriana i Żanci Ziembiewiczów. Walerian i Żancia Ziembiewicz to bohaterowie powieści „Granica” autorstwa Zofii Nałkowskiej, charakterystyki tych postaci są bardzo istotne podczas omawiania lektury to bowiem rodzice głównego Bohatera - Zenona Ziembiewicza. To ich życie i wychowanie ukształtował postawę Zenona i przyczyniło się do powielenia negatywnego wzorca ojca. W wypracowaniu dokonano charakterystyk obydwu postaci, całość poparta jest poprzez cytaty. Wypracowanie zawiera 447 słów.
Charakterystyka Zenona Ziembiewicza. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę głównego bohatera powieści „Granica” Zofii Nałkowskiej – Zenona Ziembiewicza. Bohater pragnie żyć zgodnie z własnymi ideałami za wszelką cenę stara się również być inny niż jego ojciec. W ostateczności okazuje się, że kieruje nim podwójna moralność a jego decyzje prowadzą do tragedii. W wypracowaniu dokładnie omówiono postać, całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 578 słowa.
Charakterystyka Elżbiety Bieckiej. Poniższe wypracowanie stanowi charakterystykę głównej bohaterki powieści „Granica” Zofii Nałkowskiej –Elżbiety Bieckiej. Bohaterka początkowo wykazuje ogromną niedojrzałość emocjonalną, jest wyniosła, tragizuje, rozpamiętuje swe cierpienia. Tragiczne koleje życia sprawiają jednak, że stopniowo dojrzewa i rozumie otaczającą ja rzeczywistość. W poniższym tekście dokładnie omówiono losy postaci. Wypracowanie zawiera 340 słów.
Interpretacja tytułu „Granica”. Wypracowanie zawiera interpretację tytułu „Granica”– powieści autorstwa Zofii Nałkowskiej. Utwór podejmuje tematykę społeczną ukazując bariery panujące pomiędzy poszczególnymi warstwami społeczeństwa. To pierwsza i najbardziej widoczna granica jednak znaczenia tytułu nie można wyjaśnić jednoznacznie gdyż należy omówić poszczególne obszary do których można go odnieść: społeczno – polityczny, psychologiczny, moralnej, filozoficzny. Wypracowanie zawiera 362 słów.
Problematyka społeczno polityczna i psychologiczna. „Granica” ukazuje splot psychologii z polityką. Autorka opisuje widoczną granicę ludzi ubogich i bogatych, tych ‘spod podłogi’ od salonu Kolichowskiej, służbę folwarczną. To powieść psychologiczna. W powieści tej poznajemy głównego bohatera Zenona w całej okazałości, od dzieciństwa, aż do śmierci. Wypracowanie zawiera 381 wyrazów.