ebook Wypracowania - Hanna Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem" - Opracowanie zbiorowe

Wypracowania - Hanna Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem"

Eksterminacja Żydów oczyma Marka Edelmana. Marek Edelman był jednym z niewielu żyjących świadków zagłady narodu żydowskiego. Na podstawie jego opisów Hanna Krall napisała książkę „Zdążyć przed Panem Bogiem”. To więc dzięki jego relacją poznajemy tragiczną rzeczywistość ówczesnych lat. Poniższe wypracowanie stanowi prezentacje stanowiska Edelmana na temat eksterminacji Żydów i powstania w warszawskim getcie. Wypracowanie zawiera 419 słów.
Interpretacja tytułu. Tekst stanowi omówienie i interpretację tytułu książki Hanny Krall. Tytuł - „Zdarzyć przed Panem Bogiem” nie stanowi symbolu ale jest określeniem funkcji jakie Marek Edelman przypisuje lekarzowi. Wszystkie opisy odzwierciedlają wypowiedzi tego bohatera ukazując tym samym podwójne znaczenie tytułowego sformułowania. Wypracowanie zawiera 376 słów.
Problematyka historyczno – polityczna utworu. Wypracowanie omawia tematykę eksterminacji Żydów oraz powstanie w warszawskim getcie. Te zagadnienia stanowią bowiem problematykę polityczno – historyczną książki Hanny Krall pod tytułem – „Zdążyć przed Panem Bogiem”. W tekście ujęte zostały najważniejsze daty i nazwiska. Wypracowanie zawiera 501 słów.
Geneza i kształt artystyczny utworu. Poniższe wypracowanie omawia utwór Hanny Krall– „Zdążyć przed Panem Bogiem”. Dokładnie przedstawiona jest geneza utworu, łącznie z datami wydania pozycji. Wyjaśniony jest gatunek lektury, jak wiadomo bowiem ze względu na kompozycję jest on trudny do określenia. Całość omawia szczegółowo kształt i wyraz artystyczny tej lektury. Wypracowanie zawiera 415 słów.
Życie w getcie opisane w reportażu. Reportaż H. Krall jest książką o pamięci. Jest zapisem, trwających prawie trzy miesiące, wywiadów z jedynym ocalałym przywódcą powstania warszawskiego w getcie, doktorem Markiem Edelmanem. Opisuje życie i proces zagłady (eksterminacji) Żydów w getcie. Ukazuje dramatyczne losy ludzi, walczących już tylko o godną śmierć. Wypracowanie zawiera 508 wyrazów.