ebook Winnetou. Tom I - Karol May

Winnetou. Tom I

Głośna powieść o niezliczonych przygodach wodza Apaczów Winnetou. Jest zarazem historią wzruszającej przyjaźni między Indianinem i Old Shatterhandem. Początkowo wszystko wskazuje na to, że dzieli ich zbyt wiele różnic. Old Shatterhand zajmuje się pomiarami pod budowę linii kolejowej, a Winnetou planuje napad na mierniczych. Jednak ich losy się złączą. Czerwonoskóry wojownik i biały traper zostaną parą najsławniejszych bohaterów Dzikiego Zachodu. Pamięć o ich szlachetnych czynach przetrwa, mimo że jednemu z nich przeznaczone będzie odejść.

Seria Książka do plecaka zawiera starannie wybrane powieści autorstwa Hanny Ożogowskiej, Karola Maya, Aleksandra Dumasa, Thomasa Mayne Reida i Waltera Scotta. Jest przeznaczona zarówno dla młodych, jak i dojrzałych czytelników, którzy nie zapominają o spakowaniu książek przed wyjazdem na wakacje lub krótką weekendową podróż. Dwadzieścia jeden tytułów tej serii zadowoli nawet najbardziej wybrednych wędrowców. Z pewnością pochłoną ich opowieści o dawnym PRL-u, Dzikim Zachodzie, XVII-wiecznej Francji i XVIII-wiecznej Szkocji. Zafascynują opisy Himalajów, niekończących się prerii, francuskiego dworu Ludwika XIII, a także mrocznej atmosfery szkockiego zamku. Każda z książek jest doskonałym uzupełnieniem rozpoczętej podróży, stanowiąc jedną z jej ważniejszych atrakcji.

Dodaj komentarz


Karol May pisał swoje powieści siedząc w więzieniu, o czym niewielu spośród jego czytelników wie. Pierwsza z cyklu powieści Karola Maya o przygodach dwójki przyjaciół, Old Shatterhanda i wodza Apaczów, Winnteou. W tym tomie poznajemy obydwu bohaterów i dowiadujemy się o początkach ich znajomości i przyjaźni. Świetna powieść dla dzieci i młodzieży, która jednak powinna usatysfakcjonować również starszych czytelników. Gorąco polecam.

M K - 2 lutego 2014 12:26


"Winnetou" jest jedna z książek, których się nie zapomina. Do końca świata pozostanie w moim sercu.

Aleksandra Skibińska - 19 kwietnia 2013 21:06


Moja ulubiona powieść dzieciństwa. Grube tomiszcze czytało się jednak szybko, bo czcionka była duża a akcja wartka. Wspominam z nostalgią do dziś.

Cezary Kolczuga - 19 kwietnia 2013 14:11

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj