ebook Tylko nie śpij 2 - Jacek Y. Łuczak

Tylko nie śpij 2

W typowym małym amerykańskim miasteczku dochodzi do serii zabawnych, brutalnych morderstw. Jak zwykle w takich okolicznościach, lokalny szeryf i jego zespół nie dają sobie rady z wyjaśnieniem sprawy. Ale miejscowi nastolatkowie podejrzewają, co się dzieje. No i tradycyjnie wpadają w kłopoty, które kończą się po drugiej stronie powiek. Dosłownie i w przenośni. A w pewnym sensie także po drugiej stronie życia. Ale wówczas z pomocą przychodzi im Ktoś Niezwykle Istotny Z Innego Punktu Widzenia.

Książka jest komedią filozoficzną w konwencji horroru science-fiction; kontynuacją nieistniejącej pierwszej części, być może o tym samym tytule.

Jacek Y. Łuczak: niezależny dziennikarz w stanie spoczynku, aktor i tekściarz kabaretowy także w stanie spoczynku. Autor przewodników turystycznych. Podróżnik chwilowo w stanie spoczynku.

Dodaj komentarz


Wow, to się nazywa zabawa. Trochę fantastyczna, trochę makabryczna i do tego wywrócona. Trudno opisać w kilku zdaniach co się w powieści dzieje i nie-dzieje. świetna komedia, a może makabreska?


Łuczak dał czadu w tej powieści. Zaczynając od "zabawnych, brutalnych morderstw", które naprawdę są zabawne i brutalne, a kończąc na ludziach szeryfa. Ta powieść to majstersztyk.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj