ebook Tylko jedno spojrzenie - Harlan Coben

Tylko jedno spojrzenie

Ustabilizowane życie Grace Lawson rozpada się w jednej chwili, gdy na świeżo wywołanym zdjęciu rodzinnym rozpoznaje swojego męża. Fotografia wygląda na zrobioną przed laty. Przedstawia także inne osoby twarz jednej z nich jest przekreślona. Jack zaprzecza, by miał coś wspólnego ze zdjęciem. Krótko potem wychodzi z domu i znika, zabierając tajemniczą odbitkę. Grace rozpoczyna poszukiwania męża, który, jak się okazuje, został porwany. Ktoś grozi jej dzieciom. Grace nie wie, komu może zaufać - wydaje się, że wszyscy jej znajomi i przyjaciele mają coś do ukrycia. Próbuje dotrzeć do prawdy. Trop prowadzi do tragicznych wydarzeń sprzed wielu lat, gdy cudem uszła z życiem ze strzelaniny, jaka wybuchła na koncercie rockowym.

Dodaj komentarz


Autor ma lepsze i gorsze pozycje. Większość z nich oscyluje wokół pewnego dość wysokiego poziomu, ale czasami są wyjątki wybijające się ponad „normę”. Do takich wyjątków zaliczyłbym tą powieść. Akcja może nie jest zbyt szybka, ale autor potrafił zbudować odpowiednie napięcie. Wątek kryminalny bez zarzutu, ale tak naprawdę atutem tej książki są bohaterowie i pewien klimat, który można nazwać mrocznym. Polecam wszystkim, nie tylko miłośnikom Cobena.


Czasem przeglądanie rodzinnych zdjęć może przynieść nieoczekiwane skutki. Jest naprawdę interesująco i wciągająco. Akcja trzyma w napięciu, fabuła jest ciekawa, wielowątkowa i sprawnie przedstawiona, a postacie dobrze zaprezentowane. Jednakże małe ostrzeżenie dla potencjalnych czytelników – nie czytajcie okładkowego opisu, gdyż zdradza zbyt wiele i mocno psuje przyjemność czytania. Wydawca się nie popisał. Fani autora nie powinni być rozczarowani po lekturze. Polecam.


Thriller psychologiczny to gatunek, który niezmiennie mnie przyciąga. Wiedziałam, że Coben jest głównie autorem thrillerów, ale ten pozytywnie mnie zaskoczył. Powieść jest pełna mrocznych tajemnic i nie nuży monotonnością (tempo akcji jest odpowiednie). Sporo w tej powieści emocji a sam wątek kryminalny jest przekonujący. Jednak 'motorem" tej historii jest przede wszystkim Eric Wu. Książka zadowoli niejednego miłośnika thrillerów (nie tylko autorstwa Cobena).


Harlan Coben całkowicie zawłaszcza sobie uwagę czytelnika już od pierwszych stron powieści, a potem akcja tylko przyspiesza i już nie chce go wypuścić. Jak już wpadnie się w trans czytania tej pozycji ciężko jest ją odłożyć dopóki nie doczyta się do końca (większość książek Cobena tak "ma"). Fabuła jak powyżej, kilka momentów lekko zbyt naciąganych, ale na prawdę nie przeszkadza to w czytaniu całości. Gratka dla fanów Cobena, nie będą zawiedzeni kolejną jego książką


Ta powieścią Coben mnie pozytywnie zaskoczył. Wielowątkowa fabuła, akcja wciąga tak jak powinna. Zakończenie bez "happy endu". Rasowy kryminał, który trzymał mnie w napięciu zgodnie z oczekiwaniami. Miłośnicy prozy pisarza nie będą zawiedzeni.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj