ebook Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania - Jesper Juul

Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

  • Autor:

    Jesper Juul

  • Wydawnictwo:

    MiND

  • Format:EPUB + MOBI

Rodzina to miejsce, w którym wszyscy powinni czuć się dobrze. Niestety, to również miejsce, gdzie rodzą się konflikty i ścierają różne interesy. Jesper Juul, doświadczony pedagog i terapeuta rodzinny, dzieli się refleksjami na temat najczęstszych problemów rodziców i dzieci: agresji, niewłaściwej komunikacji, konfliktów przy stole, zachwiania życzliwych relacji, braku właściwego przywództwa dorosłych.W jego książce mozna znaleźć odpowiedzi na pytania: Jakiego zainteresowania potrzebują dzieci? Co jest ważniejsze: samodzielność czy posłuszeństwo? Dlaczego dorośli muszą się ciagle rozwijać. Jak być dobrym przywódcą w rodzinie?

 

JESPER JUUL, duński terapeuta rodzinny i pedagog, jeden z założycieli i dyrektorów Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów. Od 2004 roku kieruje siecią poradni wychowawczych Family-Lab International w ponad 15 krajach świata. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty dla rodziców.

Dodaj komentarz


Książki Juula są znakomite. Jednak zdarzają się małe "potknięcia". Do nich zalicza się moim zdaniem powyższa pozycja. Nie oznacza to, że jest zła. Nie jest też obowiązkowa.


Jasper Juul jest niemalże moim guru. To świetny pedagog z niesamowitą wiedzą i umiejący ją dobrze przekazać. Polecam wszystkim rodzicom zapoznanie się z nią.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj