Szatan z siódmej klasy

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków.

Kornel Makuszyński(1884-1953) pisarz optymista, uwielbiany przez Dzieci i młodzież, niezrównany gawędziarz, gejzer humoru, prekursor komiksu, członek Polskiej Akademii Literatury i honorowy obywatel Zakopanego. Jego twórczością wciąż żywią się film i teatr, nie mówiąc o czytelnikach od lat pięciu do stu!

Dodaj komentarz


Kornel Makuszyński napisał dużo książek, które jak na dzisiejsze czasy kierowane byłyby do młodzieży. Proste, ale pełne przygód i śmieszne historie przyciągały czytelników. Nie inaczej jest z tą książką. Wprawdzie akcja dzieje się przed 2-gą wojną światową, ale nie jest to żaden mankament. Powieść idealna dla młodych czytelników lubiących przygodę z tajemnicą (poszukiwanie zaginionego skarbu). Swego czasu powstał nawet film (troszkę uwspółcześniony) z Polą Raksą w jednej z ról.


Przyjemna lektura szczególnie polecam młodszym czytelnikom. Jest to łatwa i dość zabawna książka, przy której można się odprężyć i zapomnieć o rzeczywistości. Nie niesie ona jakiegoś większego przekazu, ale w pewien sposób i tak stanowi swego rodzaju klasykę. Książka jest niezwykle wciągające przez wzgląd na liczne momenty akcji i ciekawą fabułę. W sumie myślę, że książka ta jest warta polecenia i każdy powinien ją przeczytać.


"Szatan z Siódmej Klasy" to bez wątpienia jedna z najciekawszych lektur, jakie czytałam. jest książką, którą uwielbiam, z resztą tak jak wszystkie książki fenomenalnego pisarza, jakim według mnie jest Kornel Makuszyński. . Zdecydowanie polecam ją, oraz wszystkie inne wszystkim nastolatką, ale nie tylko. Jest bardzo miłą odmianą, kiedy zauważymy ją w księgarni leżącą pomiędzy jedną pozycją o wampirach, a drugą, opowiadającą dla odmiany o wampirach. W tym wypadku na prawdę warto nie oceniać książki po okładce.


Zważywszy na fakt, iż akcja powieści dzieje się przed drugą wojną światową, to ta okładka pasuje do treści tak, jak wół do karety. Główny bohater – Adaś Cisowki to bardzo dobry uczeń mający detektywistyczną pasję. Gdy nadchodzą wakacje stara się rozwiązać zagadkę skarbu z czasów wojen napoleońskich. Ciekawa fabuła, wciągająca akcja, brak epatowania na prawo i lewo przemocą, to tylko niektóre cechy tej powieści. Polecam.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj