ebook Śladem zbrodni - Tess Gerritsen

Śladem zbrodni

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy…. Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę. Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci…

Dodaj komentarz


Na pewno nie jest to thriller medyczny, tylko coś, co określa się często mianem romansu kryminalnego. W tym przypadku jednak autorka nie „męczy” zbyt mocno czytelnika wątkami miłosnymi tylko skupia się na sensacyjnej akcji z wieloma tajemnicami w tle. Odradzam jednak lekturę czytelnikom gustującym w konkretnych (żeby nie powiedzieć męskich) thrillerach. Nie odnajdą tu zbyt wielu emocji. Dobra literatura rozrywkowa nie tylko dla kobiet.


Pierwsza książka z serii o rodzinie Tavistock. Beryl Tavistock i jej brat Jordan na własną rękę próbuje się dowiedzieć jak zginęli ich rodzice - agenci wywiadu. To kolejna bardzo dobra pozycja w twórczości Tess Gerritsen. Tajemnicza, intrygująca, z dobrze wprowadzonym wątkiem romantycznym, Nie jest może wstrząsającym thrillerem medycznym, ale warto na nią zwrócić uwagę. Czyta się bardzo przyjemnie, chociaż po zakończeniu lektury raczej się do niej nie wróci.


Sympatyczny romans z elementami kryminału. Autorka pokazuje, iż jest w stanie połączyć brutalne zbrodnie z delikatnymi uczuciami. Jest zagadkowo i tajemniczo, fabuła trzyma w napięciu i nie pozwala na nudę. Nie sądziłam, iż powieść o bardziej romansowym charakterze okaże się dla mnie aą tak wciągająca. Wszyscy fani międzynarodowych spisków powinni czuć usatysfakcjonowani. Mnie się podobało i polecam tę powieść innym.


"Śladem zbrodni" to powieść Gerritsen należąca do grupy jej książek z elementami romansu. Autorka swoją historią potrafi zainteresować czytelnika. Wątek romantyczny może niektórym miłośnikom "twardych" thrillerów nieco przeszkadzać. Z drugiej strony może przyciągnąć do lektury płeć żeńską (co się udało w moim przypadku). Przeważa jednak sensacyjna akcja z mnóstwem tajemnic i... agentami wywiadu. Wbrew pozorom trudno oderwać się od tej książki. Dobra rozrywka.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj