ebook Sen Henny - Artur Wells

Sen Henny

„Sen Henny” to powieść z kategorii fantasy. Najstarszy z synów hrabiego Cison, Teocrasmus, wraz z dwoma braćmi opuszcza rodzinny dom i dołącza do grona elitarnych wojowników kontynentu Henny, którzy skupiają się wokół Czarnego Zakonu. Przechodzi osobliwą przemianę i dzięki niej staje się nieśmiertelny, lecz zmiana ta wypala w nim wszelkie uczucia, przez co rycerze owego zakonu nazywani są często „zimnymi”. Pewnego dnia Teocrasmus spotyka na swej drodze wojowniczkę, która swoim gorącym uczuciem próbuje przebić się poprzez pozbawiony emocji pancerz Zimnego Rycerza. Wydarzenia, które mają później miejsce zmuszają młodego hrabiego do powrotu w rodzinne strony i zmuszają go do podjęcia decyzji o tym, czy przejąć władzę, czy wrócić do swojego codziennego życia i oddać Cison we władanie komuś innemu. W tym czasie również do Kapory, stolicy królestwa Kaprycji przybywa książę Elfów ciekawy świata ludzi. Tymczasem nad Henną zbierają się czarne chmury. Władcy poszczególnych krain zaczynają walczyć o wpływy na kontynencie. Mobilizują do tego wszystkie dostępne siły, nierzadko używając szantażu czy podstępu. Czy tym, którzy walczą o ład i porządek i od których zależeć będą losy świata, uda się pokonać stereotypy i przerwać sen Henny?

Dodaj komentarz


Dla osób zaznajomionych z tym gatunkiem, polecam. Dla osób zaczynających przygodę z fantasy średnio. Książka jako książka fantasy jest napisana bardzo dobrze, jest wciągający świat, jest nawet też wątek miłosny, są magiczne rasy, jesteśmy wprowadzani stopniowo w fabułę. Książka na prawdę pobudza wyobraźnie czytając więc spełnia swoją rolę. Mocne 6,5/10


Bardzo zgrabnie napisana książka. Dostajemy mapkę, listę postaci czyli jest dość przyjemnie. Uwielbiam ten gatunek powieści więc najczęściej widzę jak najmniej wad a skupiam się na odkrywaniu świata a ten z książki jest bardzo intrygujący, ale da się zauważyć kilka mankamentów psujących urok książki. Ciężko przeżywać emocje wraz z postacią, nawet można powiedzieć, że w ogóle nie da się poczuć do nich przywiązania. Raczej pozycja dla fanów gatunku aczkolwiek warto spróbować.


Bardzo prowokująca okładka skusiła do przeczytania. Pierwsza książka tego autora którą czytam, można powiedzieć, że widać potencjał aczkolwiek rzuca się w oczy małe doświadczenie pisarza. Bardzo dobrze poznajemy postacie, ale jest ich trochę na start za dużo, nie czuć z żadnym więzi, jakiejkolwiek empatii, nie przeżywamy z nimi emocji. Tego w powieści najbardziej brakowało. Świat jest wciągający i intrygujący, bardzo mi się podobają klimaty z elfami i czarodziejami. Na plus jest to, że dostajemy listę postaci, mapkę i każdy rozdział jest ściśle opisany. Sama fabuła też na plus, dosyć ciekawa. Jest trochę brutalności więc raczej dla czytelników 16+ lub dla młodszych o mocnych nerwach. Jeśli gustujesz w tym gatunku to śmiało czytaj, jeśli planujesz ją na start swojej przygody z fantasy lepiej przeczytaj jakieś klasyki, a później wróć do Henny, będzie warto. :)


Długo się zabierałem do przeczytania tego tytuły gdyż jakoś nie czułem się zaintrygowany opisem fabuły, lecz hipnotyzujące oko chyba samo mnie zmusiło do przeczytania.
Fabuła bądź co bądź dość oklepana i zwykła, lecz sama treść książki potrafi zaskoczyć. Zwroty wydarzeń są nawet można powiedzieć dość często co jest niewątpliwym plusem tejże powieści.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem były wcześniej wspomniane dodatki które dostajemy tzn mapka świata i lista postaci, niby zwykłe rozwiązanie a jednak odgrywa dużą rolę w pozytywnym ocenieniu powieści.
Sięgnąłem również po drugą część powieści i była jak ta dość miłą odskocznią od klasyków fantasy.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj