ebook Santa Olivia - Jacqueline Carey

Santa Olivia

Intrygi, erotyzm, walka o wolność, postmodernista rzeczywistość, w której eksperymenty genetyczne na ludziach stały się faktem. Znakomita powieść z wyjątkową bohaterką.

W Santa Olivia nie ma litości. Nie ma stąd także ucieczki. W odizolowanej strefie buforowej między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem, pozbawieni praw obywatelskich mieszkańcy niewielkiego miasteczka są bezsilni wobec losu. Aż pewnego dnia narodzi się wśród nich ktoś niezwykły – córka Człowieka-Wilka, będącego dziełem inżynierii genetycznej. Człowiek-Wilk miał stać się bronią doskonałą. Stworzono go nadludzko silnym, zabójczo szybkim, niezwykle wytrzymałym. Nigdy nie zaznał uczucia strachu. Nosząca imię na cześć zaginionego ojca, Loup Garron odziedziczyła te cechy.

Widząc przyjaciół i sąsiadów cierpiących z rąk uzbrojonych okupantów, Loup nie potrafi pozostać obojętna. Postanawia pomścić ich krzywdy. Wspierana przez garstkę miejscowych sierot, skryta pod przebraniem, wymierza sprawiedliwość stojącym ponad prawem. Loup wie, że jeśli da się złapać, straci nie tylko wolność, ale również życie.

Pierwszy tom serii.

Dodaj komentarz


Mam mieszane uczucia względem tej książki. Jest ona niemożliwie wręcz przygnębiająca i ponura, brakowało mi w niej opisów, których to było tyle co kot napłakał, postacie natomiast były mało wyraziste, a siły, które cechowały co niektórych były niemożliwie naciągane i po prostu nielogiczne. Z drugiej strony coś w tej książce było, jakiś niewykorzystany potencjał. Pozycja ta była ciekawa, a miejscami nawet wzruszająca. Nie jestem jej w stanie ani polecić, ani odradzić.


Nie zwiedźmy się pozorom. To nie jest paranormal romance mimo że zawiera watek miłosny. Nie jest to też powieść przeznaczona dla młodego czytelnika (z powodu młodych bohaterów). Historia przedstawiona w książce jest całkiem ciekawa i gdyby nie to, że autorka za mocno rozwija wątki poboczne, byłaby godna polecenia. A tak mam mieszane uczucia. Podczas lektury odczuwałem niejaką dwoistość, brak zdecydowania w którym kierunku prowadzić opowieść. A może tak właśnie miało być? Trudno ocenić.


Mimo pozorów nie jest to kolejna pozycja z „rzeki” romansów paranormalnych. Jest wprawdzie w tej powieści obecny wątek miłosny, ale nie zaćmiewa on akcji. Sama historia jest dość oryginalna, choć na pewno nie zachwycająca. Trudno też zakwalifikować powieść do określonego gatunku. Bohaterami są dzieci, ale język prowadzonej opowieści jest za wulgarny. Miasteczko – miejsce akcji sprawia wrażenie jakby było nie z tej ziemi z drugiej strony książka urzeka prawdziwością. Warto przeczytać. Każdy znajdzie tu coś innego.


Ciekawy pomysł, jednak z wykonaniem już ciut gorzej, a przynajmniej mnie nie całkiem przypadło do gustu. Opis wydawcy umieszczony na okładce zapowiada ciekawą zabawę, lecz treść okazuje się mnie interesująca. Autorka niestety zaniedbała główny wątek skupiając się na pobocznych. Głównych bohaterów tez trudno jakoś dogłębniej poznać. Jak dla mnie było średnio. Ani nie polecam, ani nie zachęcam. Kto chce, niech czyta.


Miałam wrażenie jakbym czytała opowiadanie ucznia 1 klasy podstawówki. Nie polecam czytania tej książki.


Dziwna książka, która z pewnością nie przyciągnęła wielu fanów. Pewnie dlatego wydawnictwo nie będzie wydawało kolejnych tomów. W sumie dobrze.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj