ebook Rośliny na których da się zarobić - Krzysztof Lewandowski

Rośliny na których da się zarobić

Pośpiech, w jakim żyjemy, rywalizacja i chęć bycia najlepszym sprawia, że coraz częściej chcemy przebywać na łonie natury. Uciekamy od zgiełku wielkich miast, budujemy domy w zaciszu, chcemy podpatrywać przyrodę. Wolne dni od pracy chętnie relaksujemy się pracując na powietrzu.
Powstają nowe możliwości stworzenia biznesu związanego z naturą.
Zakłady zielarskie chętnie podpisują umowy na dostawę surowca roślinnego. Proponowane przeze mnie rośliny znane są od lat, produkcją ich na większą skalę zajmuje się bardzo mała ilość osób. Zapotrzebowanie na surowiec z tych roślin nie tylko rośnie w kraju, ale i zagranicą. Powrót do naturalnych surowców w dobie dzisiejszych technologii produkcji staje się normą. Świat postępu zatoczył koło i dostrzegł nowe możliwości w naturze.
Przedstawiam Państwu rośliny, z których to można zarobić pieniądze pozyskując surowce, które wykorzystuje się w różnych dziedzinach życia.
Plantacje tych roślin możemy prowadzić na ziemi zakupionej lub dzierżawionej. Potrzebny najmniejszy areał ziemi to 2500 metrów kwadratowych do kilku-kilkunastu hektarów. Prowadzenie wymaga systematycznej pracy, która nie jest jednak skomplikowana. Poniżej opiszę krok po kroku jak teorie łatwo wprowadzić w czyn. Zaletą proponowanych biznesów jest możliwość sprzedaży surowca różnym odbiorcą, oraz nowe sposoby użytkowania roślin. Czas od momentu posadzenia do momentu zbioru od 2- 6,-15 lat. W dzisiejszych czasach jest to bardzo istotne, ponieważ duża konkurencja i zachwiania rynku sprawiają, że prowadzenie biznesu nie jest łatwe.

Spis treści
Wprowadzenie
Słonecznik
Uprawa wczesnych ziemniaków
Pokrzywa
Skrzyp polny
Żywokost Lekarski
Zakładanie plantacji drzew szybko rosnących – Modrzew, Brzoza, Akacja
Założenia punktu skupu i sprzedaży szyszek
Orzech włoski
Jemioła
Lawenda-Malwa
Plantacja Malwy
Bluszcz pospolity
Mchy
Karma ekologiczna dla zwierząt z mniszka, krwawnika i gryki
Krwawnik Pospolity
Gryka

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj