ebook Rok uciekiniera 365. Styczeń - Gabrielle Lord

Rok uciekiniera 365. Styczeń

Sensacyjna opowieść młodzieżowa o zmowie, śmiertelnym zagrożeniu, ucieczce, zdradzie, opresjach, nieoczekiwanej pomocy oraz zaskakującym epilogu autorstwa światowej sławy australijskiej pisarki zwanej Królową Kryminału Gabrielle Lord.

W Sylwestra, chory, ledwo trzymający się na nogach człowiek dopada Calla Ormonda na ulicy, ostrzegając go przed śmiertelnym niebezpieczeństwem… Zabili twojego ojca. Zabiją ciebie. Musisz przetrwać najbliższe 365 dni!

Tak zaczyna się fascynująca, „wybuchowa seria”, utrzymująca czytelnika w napięciu przez 365 dni roku. Każda część serii opatrzona jest podtytułem stanowiącym nazwę kolejnych miesięcy .

Piętnastoletni bohater musi zmagać się zarówno ze światem przestępczym jak i z policją na swej szaleńczej drodze do ujawnienia prawdy. Od pierwszej do ostatniej strony autorka z niezwykłą wirtuozerią dozuje napięcie, uzmysławiając czytelnikowi, że każda sekunda życia Cala może być tą ostatnią.

Autorka Gabrielle Lord nie jest nowicjuszką w dziedzinie powieści sensacyjnej. W Australii uznawana jest za Pierwszą Damę powieści kryminalnej. Urodzona w Sydney 26 lutego 1946 roku studiowała literaturę wiktoriańską na Uniwersytecie New England w Armidale. Początkowo pracowała jako nauczycielka i wysoka urzędniczka w biurze zatrudnienia, potem imała się rożnych zawodów, od sprzedawcy, pracownika ochrony, po ogrodnika.

Pierwsze dwie powieści zakończyły żywot, jako nawóz do hodowli pomidorów. Dopiero trzeci manuskrypt, Fortress stal się międzynarodowym bestsellerem. Książka ta podobnie jak Whipping boy doczekała się nawet adaptacji filmowej. Od tego momentu życie autorki zmieniło się diametralnie. Plastyczność i autentyczność opisów w swoich książkach zawdzięcza skrupulatnemu przygotowaniu do tematu i współpracy ze specjalistami medycyny sądowej, biurami policyjnymi oraz studiom anatomii na Uniwersytecie w Sydney.

W 2009 rozpoczęła pisanie 12 tomowej powieści sensacyjnej dla młodzieży Rok uciekiniera 365 (oryg.Conspiracy 365), która ujrzała światło dzienne w styczniu 2010 roku a jej uwieńczeniem, była adaptacja telewizyjna emitowana przez FAMILY MOVIE CHANNEL W 2012 roku. Ta fantastyczna 12 tomowa powieść sensacyjna trafiła już do setek tysięcy czytelników w wielu krajach Europy, Azji, Ameryki i Australii.

Nowatorska narracja plastyczność opisów oraz intrygująca fabuła sprawiły , że rzesze nastolatków wyczekują z niecierpliwością ukazania się kolejnego tomu. Dzięki takim zabiegom i niezwykłej dynamice opisywanych wydarzeń dzieło to nazywane jest Harry Potterem nowej generacji.

Nie przypadkiem też, wydawnictwo ARTVITAE pragnęło by tłumaczenia podjął się Pan Andrzej Polkowski , autor przekładu legendarnej już serii Joanne Rowling i klasycznego Tolkiena. Plan udał się …prawie w pełni , do przekładu udało się nakłonić wnuka Pana Polkowskiego, Jakuba.
Mamy nadzieję , że seria Rok uciekiniera 365 przypadnie do gustu młodej generacji czytelników i będzie równie chętnie czytana.

Dodaj komentarz


Sądziłam, że to będzie coś ciekawszego. Niestety mocno się zawiodłam.
Książka jest nudnawa, czasem wręcz absurdalna. Bardzo wolna akcja.
Może gdyby narracja była 3-osobowa książka byłaby ciekawsza.
I serio? Wszyscy się uwzięli na chłopaka, nawet jego wuj i nikt nie chce mu pomóc? Do tego wciąż go łapią i tylko by go tłuc chcieli, a rodzina się od niego odwraca i wierzy, że zaatakował swoich najbliższych...
Znalazłam jednak kilka plusów. Początek był całkiem ciekawy, książka jest krótka i szybko się ją czyta.
Fabuła ciekawa tylko trochę gorzej z niektórymi momentami. Za dużo przeciągnięta.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj