Rok 2012. Apokalipsa nadchodzi?

Czy 31 grudnia 2012 roku nastąpi koniec świata? Jak należy interpretować kalendarz Majów i czy rzeczywiście jest w nim ostrzeżenie o grożącej zagładzie? Wizji roku 2012 coraz więcej, a Patrick Geryl i inni prześcigają się w pomysłach, jak ocalić ludzkość. Budujemy arkę czy schronimy się w bunkrze w wysokich górach? Przepowiednie Nostradamusa, proroctwa Malachiasza i wielu innych wizjonerów apokalipsy. Co na to naukowcy?

Autor posługuje się faktami, nie domysłami. Nie straszy, lecz daje nadzieję, a przede wszystkim przedstawia alternatywne scenariusze roku 2012. Zapowiedzi końca świata rozbudzają wyobraźnię, zamiast się jednak bać, lepiej zapoznać się z opiniami fachowców.

Dodaj komentarz


Rok 2012 wzbudził w wielu osobach chęć zysku, choć w przypadku tego dzieła raczej marnego. I koniec końców okazało się, iż nie ma w tych wszystkich przypuszczeniach ani słowa prawdy, gdyż nadal żyjemy. Choć autor starał opierać się na faktach, to tylko zbędne wzbudzanie sensacji i strachu w podatnych jednostkach. Szkoda było jego trudu. Była to raczej zabawna lektura, ale i tak szkoda na to czasu.

YoAnna - 21 maja 2013 21:31


Prawdę mówiąc mocno nieaktualne. Poza tym kolejny zbiór hipotez i przepowiedni. Jedyna różnica to, że Autor próbuje racjonalnie wyjaśnić czy rzeczywiście przedstawione scenariusze mają szanse się ziścić.

Cezary Kolczuga - 3 kwietnia 2013 22:44


Mam dość mocne przeczucie, że ta książka straciła nieco na aktualności. Skoro mamy 2013 i świat nadal się obraca chyba nie ma sensu po nią sięgać. No chyba, że ktoś jest entuzjastą.

Artem - 3 kwietnia 2013 22:39

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj