ebook Przewodnik po świecie aniołów - Katarzyna Krzan

Przewodnik po świecie aniołów

Anioły od wieków pełnią niezmiernie ważną rolę nie tylko w religiach, ale także w kulturze. Pojawiają się w różnych formach, przybierając postać pulchnych cherubinków, groźnych aniołów zemsty, opiekuńczych aniołów stróżów czy złowieszczych aniołów Sądu Ostatecznego. Anioł stał się także popularnym motywem w sztuce, literaturze i kulturze masowej. Coraz częściej grywa w filmach, reklamuje przedmioty codziennego użytku. Przewodnik po świecie aniołów ukazuje różne oblicza anielskich postaci, zaklętych często w ludzkie ciała, w których nie zawsze czują się najlepiej. Książka jest rzetelnie udokumentowaną rozprawą ukazującą niezwykle wszechstronny wizerunek anioła w kulturze.

Dodaj komentarz


Tytuł ciekawy, zawartość też. Można dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy o samych postaciach jak i ich roli w kulturze. Źle nie jest, lae brakuje dokładniejszego rysu historyczno-mitologicznego.


O, okazuje się, że jak pani Krzan pisze o tym, na czym się zna, to pisze bardzo dobrze. "Przewodnik po świecie aniołów" nie jest może najlepszą książką tego typu na rynku, ale zdecydowanie "trzyma poziom".

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj