Przebłysk wieczności - Ian McCormack

Przebłysk wieczności

0,0

Człowiek, który spotkał się ze śmiercią i zobaczył co jest za jej drzwiami

Co się z nami dzieje, kiedy umieramy?
„Przebłysk wieczności” to niesamowita a zarazem prawdziwa historia człowieka, który umarł i ujrzał świat po drugiej stronie. Ian nurkował u wybrzeży wyspy Mauritius, kiedy został ukąszony przez śmiertelnie jadowitą meduzę. Gdy znalazł się w szpitalu, umarł i był martwy przez około 15-20 minut. W tym czasie doświadczył piekła a następnie nieba. Jednak Bóg dał mu możliwość powrotu, by opowiadał swoją historię. Jego śmierć była drzwiami do prawdziwego życia, a jego historia w dalszym ciągu porusza ludzi na całym świecie – prowokuje ich do zadania sobie poważnego pytania, na które wszyscy kiedyś musimy odpowiedzieć.

O autorze:
Ian wraz z żoną i trójką dzieci mieszka w Wielkiej Brytanii. Podróżuje po całym świecie opowiadając o tym, Kim jest światłość na końcu tunelu. Głosi konieczność porzucenia grzechu. Fascynuje go oglądanie Jezusa leczącego zranione serca i uzdrawiającego ludzkie ciała.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj

Przebłysk wieczności

Człowiek, który spotkał się ze śmiercią

i zobaczył co znajduje się za jej drzwiami

Ian McCormack

Spisane przez Janny Sharkey

Tytuł oryginału:

A Glimpse of Eternity

One man’s encounter with life beyond death.

Tłumaczenie: Piotr A. Zaremba

Redakcja: Hanna Cymbalista

Projekt okładki: Radosław Krawczyk

Copyright © for Polish edition by Wydawnictwo Jakub

Wrocław 2015

ISBN 978-83-929446-6-9 EPUB

Wszelkie prawa zastrzeżone

Cytaty z Pisma Świętego zaczerpnięto z:

Biblia to jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu wydane przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1975;

Celem wydawcy jest publikowanie wartościowych pozycji, które pomogą w poszerzaniu i budowaniu Królestwa Bożego. Niekoniecznie zgadzamy się z każdym poglądem wyrażonym przez autora, czy też z każdą interpretacją Słowa Bożego. Oczekujemy, iż czytelnik dokona własnego rozsądzenia treści w świetle swojego zrozumienia Pisma Świętego.

Skład wersji elektronicznej:

Virtualo Sp. z o.o.

Virtualo Sp. z o.o.

Dedykujemy naszym dzieciom,

które są naszą dumą i radością

oraz tym wszystkim dzieciom na świecie,

które dopiero znajdą swój dom w Ojcu.

„Wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!

W domu Ojca mego wiele jest mieszkań;

gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział.

Idę przygotować wam miejsce.”

- Jezus

Ew. Jana 14:2

Wstęp

Historia Iana McCormacka jest głęboko poruszająca a ponadto całkowicie wiarygodna. Pomimo że znam tę opowieść, to jednak czytając ją zapisaną w tej książce, na nowo odżyły we mnie pytania o ostateczny cel mojego życia. Mam nadzieję, że dzięki niej również inni czytelnicy zostaną zachęceni do zastanowienia się nad sensem swojego życia.

Jako doświadczony lekarz, nie mam żadnych wątpliwości, że Ian umarł w wyniku licznych poparzeń meduzy. Meduza, zwana popularnie osą morską (ang. box jellyfish), jest jednym z najbardziej niebezpiecznych stworzeń tego świata! W wyniku jej poparzeń, śmierć następuje w ciągu pięciu minut! Trucizna paraliżuje centrum oddechowe w mózgu i człowiek przestaje oddychać. Może także nastąpić zatrzymanie akcji serca. Ludzie, którzy zostali poparzeni przez osę morską, często tracą świadomość, zanim zdążą wyjść z wody!

Moim zdaniem u Iana McCormacka nastąpiło zatrzymanie akcji serca, na skutek licznych poparzeń osy morskiej. Żaden lekarz nie ponosi winy za jego śmierć, ponieważ upłynął zbyt długi okres czasu, do momentu kiedy została podana antytoksyna. Z tego powodu Ian praktycznie nie miał żadnych szans na przeżycie.

Spotkanie Iana z Chrystusem w niebie a także jego pobyt w piekle są całkowicie zgodne z Biblią. Oczywiście zachęcam do sprawdzenia tego w świetle prawdy Bożego Słowa, gdyż wszystkie nadnaturalne wydarzenia powinniśmy sprawdzać – podobnie jak czynili to Bereńczycy (Dzieje Apostolskie 17:11)*.

W 1991 roku Ian został ordynowanym duchownym i zaczął podróżować po całym świecie, opowiadając o swoim przeżyciu. Celem życia Iana stało się to, aby jak największa ilość ludzi znalazła się w niebie, a nie w piekle. To stanowi przyczynę jego podróży. Motywacją nie są tutaj pieniądze.

Byłem pod tak wielkim wrażeniem jego wykładu, że zostałem współautorem dwóch książek, mówiących o przeżyciach ludzi znajdujących się w stanie śmierci klinicznej. Teraz sam dużo podróżuję mówiąc na ten temat. Szczerze wierzę, że kiedy czytelnik zobaczy, jaki jest kontrast między niebem i piekłem, nie tylko upewni się, co do własnego przeznaczenia w niebie, lecz również zachęci innych do tego samego.

Dr Richard Kent

(Dr Richard Kent jest emerytowanym lekarzem i obecnie ordynowanym duchownym. Jest współautorem książek „The Final Frontier” oraz „Beyond The Final Frontier”, w których znajduje się opis 51 przypadków śmierci klinicznej. Czytelnik może przeczytać o innych takich przypadkach na internetowej stronie doktora Kenta i brytyjskiej organizacji charytatywnej, w której działa: www.finalfrontier.org.uk)

-----------------------

* Dalsze biblijne odnośniki znajdują się w załączniku na końcu książki.