ebook Prawo zamówień publicznych 2014. Komentarz do nowelizacji - Agata Hryc-Ląd,Andrzela Gawrońska-Baran,Małgorzata Skóra

Prawo zamówień publicznych 2014. Komentarz do nowelizacji

"Prawo zamówień publicznych 2014. Komentarz do nowelizacji" to wyjątkowy przewodnik po znowelizowanej ustawie Pzp, dzięki któremu będziesz wiedział dokładnie, jak stosować nowe przepisy i zdobędziesz pewność, że nie popełnisz błędu w procedurze zamówieniowej.

Stan prawny 16.04.2014r. Uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z 14 marca 2014 r. mające istotne znaczenie ze względu na ułatwienia dla instytucji kultury i instytucji naukowych przy udzielaniu zamówień publicznych.  Obszerny komentarz został także poświęcony kwestii podniesienia progu bagatelności do 30.000 euro.

"Prawo zamówień publicznych 2014. Ustawa z komentarzem" to najnowsze wydanie znowelizowanej ustawy Prawo zamówień publicznych. Mając pod ręką ten wyjątkowy przewodnik, przeprowadzisz każdą procedurę sprawie i bezproblemowo, nie zaskoczy Cię już żaden zapis ustawy Pzp.

Znajdziesz w nim:
- praktyczne komentarze do najważniejszych zmian, które wprowadziły ostatnie nowelizacje, w tym szeroki komentarz dotyczący zmian w zakresie podwykonawstwa oraz dotyczący zamówień dokonywanych przez instytucje kultury;
- szeroki komentarz dotyczący podniesienia progu bagatelności do 30 000 euro;
- ujednolicony aktualny tekst ustawy z wyróżnionymi i skomentowanymi zmianami.

Dodaj komentarz


To niestety kolejna książka Higginsa, co do której mam spore zastrzeżenia. Obiecujący początek niestety nie zrobi dobrej całości. Fabuła miałka, zupełnie nie interesująca, wieje nudą (a podobno to thriller). Bohaterowie też pozostawiali wiele do życzenia. Miałem nadzieję, że tym razem autor wymyślił coś ciekawego (niekoniecznie oryginalnego), a dostałem historię, która zamiast dać mi dawkę rozrywki, przyniosła tylko rozczarowanie (żeby nie powiedzieć irytację). Odradzam.


Zawiązanie akcji było nawet całkiem ciekawe. Jednak to co autor dalej z tym zrobił jest bardzo rozczarowujące. Nudna fabuła za nic nie wciąga, akcja nie wzbudzała emocji, bohaterowie nie zachwycali, a wprowadzone nowe postacie niewiele zmieniły. Motyw akcji – reakcji wydaje się trochę naciągany. Autor tym razem się nie popisał. Książkę trudno nazwać czytadłem (w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Na takie „dzieła” mówiło się kiedyś szmira (choć to nie sztuka teatralna)


Niestety i tym razem autor rozczarował. Miał ciekawy pomysł, jednak nie wykorzystał drzemiącego w nim potencjału. Książka była najzwyczajniej w świecie nudna, fabuła nie wciągała, akcja nie interesowała. Plusem mogą być postacie stworzone przez autora, jednak i one pozostawiają wiele do życzenia. Miałam nadzieję na sympatyczne chwile z książką, okazało się jednak inaczej. Nie polecam, szkoda czasu na czytanie „Sprawiedliwego”.


Książka zaczyna się powoli i nabiera tempa dopiero w połowie. Kolejna powieść z serii przygód Seana Dillona zawiera o wiele więcej akcji (niż poprzednie książki) żeby zainteresować czytelnika. Autor przedstawia tez parę nowych bohaterów i zagłębia się bardziej w szczegóły jak również wprowadza parę nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jak na razie jest to jedna z bardziej ciekawych książek tego autora, miejmy nadzieje ze nie ostatnia.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj