Pościg

Trzeci tom nowej serii autora bestsellerowego cyklu „Zwiadowcy” Fantastyczna lektura nie tylko dla młodych wielbicieli fantastyki! Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika, nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Hala schwytanie złodzieja, który skradł Andoval, to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski.

Dodaj komentarz


Ostatnia część tego cyklu. Moim zdaniem najlepsza ze wszystkich, choć opowieść nadal nie grzeszy oryginalnością i jest dość przewidywalna. Młody czytelnik z pewnością zainteresuje się losami bohaterów, choć jeśli wcześniej zapoznał się z cyklem „Zwiadowcy” tegoż autora historia wyda mu się znajoma. Cykl „Drużyna” nie ma niestety tej werwy co jego poprzednik, ale w sumie nie jest aż tak zły jakby mogło się wydawać.


To według mnie najlepsza część trylogii "Drużyna". Flanagan pokazuje na co go stać, choć sama powieść nie grzeszy oryginalnością. Nadal jest to dość przewidywalna przygodówka dla młodzieży osadzona w średniowieczu i okraszona charakterystycznym humorem. Nie przeszkadza to jednak w żaden sposób w zanurzeniu się w tym świecie i śledzeniu kolejnych losów młodych bohaterów. Niejeden dojrzały czytelnik odnajdzie w tej powieści dobrą rozrywkę.


Trzecia już z serii Drużyna. W "Pościgu" Flanagan znowu pokazuje swój talent literacki i tym razem opowieść jest nieco lepsza od poprzednich. Jest tak samo ciekawa, ale nadal jest to literatura młodzieżowa, więc nie należy oczekiwać po niej rewelacji. Jest to ostatnia część przygód drużyny Czapli i jest to najlepsza książka z całej trylogii. Jednakże Zwiadowcy mieli swój własny klimat, którego "Drużynie" po prostu brakuje. Jest ciekawiej, ale szału nie ma. Młodzieży na pewno się spodoba


Tym razem na zakończenie zrobiło się trochę ciekawiej. Akcja była wciągająca, fabuła spójna i nie Az tak przewidywalna, jak w poprzednich dwóch tomach. Czytało się lekko i z przyjemnością, nie mając odczucia straconego czasu. Mam nadzieję, ze jeszcze kiedyś na polskim rynku pojawi się jakaś książka autora. Kto wie, może tym razem Flanagan pokusi się o napisanie czegoś dla starszych odbiorców.


Trzeci tom z serii "Drużyna" (ostatni) jest lepszy niż dwa poprzednie. Jednak moim zdaniem trylogia ta nie dorównuje "Zwiadowcom". W sumie ciekawa propozycja dla młodzieży.


Trzeci tom przygód Zwiadowców. Zaczyna być coraz ciekawiej, historia zatacza coraz większe kręgi.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj