Pościg

Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”. Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hall wie, że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego – walka, w której zwycięży, albo zginie.

Dodaj komentarz


Ostatnia część tego cyklu. Moim zdaniem najlepsza ze wszystkich, choć opowieść nadal nie grzeszy oryginalnością i jest dość przewidywalna. Młody czytelnik z pewnością zainteresuje się losami bohaterów, choć jeśli wcześniej zapoznał się z cyklem „Zwiadowcy” tegoż autora historia wyda mu się znajoma. Cykl „Drużyna” nie ma niestety tej werwy co jego poprzednik, ale w sumie nie jest aż tak zły jakby mogło się wydawać.

Dark Noise - 28 czerwca 2013 07:52


To według mnie najlepsza część trylogii "Drużyna". Flanagan pokazuje na co go stać, choć sama powieść nie grzeszy oryginalnością. Nadal jest to dość przewidywalna przygodówka dla młodzieży osadzona w średniowieczu i okraszona charakterystycznym humorem. Nie przeszkadza to jednak w żaden sposób w zanurzeniu się w tym świecie i śledzeniu kolejnych losów młodych bohaterów. Niejeden dojrzały czytelnik odnajdzie w tej powieści dobrą rozrywkę.

Doris - 12 maja 2013 20:54


Trzecia już z serii Drużyna. W "Pościgu" Flanagan znowu pokazuje swój talent literacki i tym razem opowieść jest nieco lepsza od poprzednich. Jest tak samo ciekawa, ale nadal jest to literatura młodzieżowa, więc nie należy oczekiwać po niej rewelacji. Jest to ostatnia część przygód drużyny Czapli i jest to najlepsza książka z całej trylogii. Jednakże Zwiadowcy mieli swój własny klimat, którego "Drużynie" po prostu brakuje. Jest ciekawiej, ale szału nie ma. Młodzieży na pewno się spodoba

Pharea - 12 maja 2013 18:51


Tym razem na zakończenie zrobiło się trochę ciekawiej. Akcja była wciągająca, fabuła spójna i nie Az tak przewidywalna, jak w poprzednich dwóch tomach. Czytało się lekko i z przyjemnością, nie mając odczucia straconego czasu. Mam nadzieję, ze jeszcze kiedyś na polskim rynku pojawi się jakaś książka autora. Kto wie, może tym razem Flanagan pokusi się o napisanie czegoś dla starszych odbiorców.

YoAnna - 8 maja 2013 17:25


Trzeci tom z serii "Drużyna" (ostatni) jest lepszy niż dwa poprzednie. Jednak moim zdaniem trylogia ta nie dorównuje "Zwiadowcom". W sumie ciekawa propozycja dla młodzieży.

Cezary Kolczuga - 10 kwietnia 2013 07:19


Trzeci tom przygód Zwiadowców. Zaczyna być coraz ciekawiej, historia zatacza coraz większe kręgi.

Aleksandra Skibińska - 10 kwietnia 2013 07:01

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj